Trwa ładowanie...

Koronawirus w bydgoskim żłobku. Testy potwierdziły, że opiekunka jest zarażona

Opiekunka bydgoskiego żłobka "Słoneczko" jest zakażona koronawirusem. To oznacza kwarantannę dla wszystkich pracowników, podopiecznych żłobka i ich rodziców. Placówka została zamknięta.

Zobacz film: "Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. "Jako lekarz mam ogromne obawy""

1. Koronawirus w żłobku w Bydgoszczy

Żłobek miejski nr 1 "Słoneczko" działała zaledwie od tygodnia, podobnie jak inne samorządowe żłobki w Bydgoszczy wznowił działalność po ponad dwumiesięcznej przerwie - 25 maja.

Jak informuje Olga Radkiewicz rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, informacja o dodatnim wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 u jednej z opiekunek pracujących w żłobku dotarła do powiatowego inspektoratu sanitarnego w poniedziałek wieczorem. Wtedy dyrekcja żłobka podjęła decyzję o automatycznym zamknięciu żłobka i izolacji osób, które miały kontakt z chorą.

"Około godziny 23.00 zadzwonił do nas kierownik żłobka, który poinformował nas, że jest przypadek zakażenia koronawirusem u jednej z opiekunek i że żłobek jest od dzisiaj nieczynny. Prośba, nie zakaz, żebyśmy nie szli do pracy i że następnego dnia skontaktuje się z nami ktoś z inspekcji sanitarnej" - opowiadał ojciec jednego z dzieci w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz.

Kwarantanną objęto łącznie 178 osób - pozostałych pracowników "Słoneczka" dzieci i ich rodziny. Wszyscy mają przejść badania na obecność koronawirusa.

Do żłobka chodziło łącznie 45 dzieci. To pierwszy w regionie przypadek zakażenia w placówce oświatowej.

Zobacz także: Żory. Przedszkola i żłobki otwarte wbrew rekomendacji sanepidu. Liczby zakażeń na Śląsku nie maleje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.