Trwa ładowanie...

Kolorowanki świąteczne – rozwój dziecka, popularność

Na święta Bożego Narodzenia czekają wszystkie dzieciak. To wspaniały czas, który mogą spędzić na zabawie na śniegu, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. To właśnie wtedy przychodzi święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Kolorowanki ze świątecznymi motywami to doskonały sposób na rozwijanie zdolności artystycznych i manualnych Twojego dziecka.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

spis treści

1. Kolorowanki świąteczne – rozwój dziecka

Kolorowanie kolorowanek sprzyja pozytywnie na rozwój dziecka. Kolorowanki tematyczne, w tym wypadku kolorowanki świąteczne są idealnym wypełnieniem wolnego czasu dziecka. Dziecku powinno się podawać do kolorowania kolorowanki, ponieważ wynika z tego wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • Nauka cierpliwości i wytrwałości – kolorując świąteczną kolorowankę dziecko niewątpliwie musi uzbroić się w cierpliwość. Jak wiadomo elementy kolorowanki otaczają czarne linie, poza które nie powinno się wyjeżdżać. Dziecko musi być więc bardzo skupione i wytrwałe, aby sprostać wymogom kolorowanki.

  • Przygotowanie do pisania – kolorując kolorowankę dziecko przygotowuje siebie i swoje ciało do pisania. Podczas kolorowania (tak jak w czasie pisania) dziecko jedną ręką trzyma kartkę, a w drugiej ma długopis czy pióro. Oprócz tego dziecko wie, że kartkę papieru można wykorzystać i wie do czego służy.

  • Ćwiczenie zmysłu kinestetycznegoukład kinestetyczny ma za zadanie regulowanie napięcia mięśni oraz odpowiedzialny jest za procesy planowania. Kolorując kredkami dziecko ma możliwość rysowania linii jaśniejszych i ciemniejszych, za pomocą nacisku na kartkę. Dzięki temu dziecko wie również ile siły musi włożyć w czynność kolorowania i uczy swoje ciało prawidłowego napięcia mięśni podczas danej czynności.

  • Ćwiczenia wzroku – kolorując wybraną kolorowankę dziecko musi bardzo dokładnie przyglądać się rysunkowi, który jest ograniczony czasem malutkimi punktami. Jego wzrok znacznie się wytęża, co korzystnie wpływa na ćwiczenia oka.

2. Kolorowanki świąteczne – popularność

Kolorowanki świąteczne są bardzo popularne w okresie świąt Bożego Narodzenia. W ciągu roku mało które dziecko postanawia sięgnąć po obrazki z Mikołajem, reniferem, choinką lub bałwanem. Natomiast czas świąteczny jak najbardziej umożliwia dzieciom pokolorowanie właśnie tych motywów. Kolorowanki świąteczne są odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, nie ma tutaj najmniejszych rozgraniczeń.

Oglądając bajki i filmy świąteczne dzieci o wiele częściej i chętniej sięgają po kolorowanki świąteczne. Święta to czas, którym chcemy się cały czas otaczaj, dlatego każdy akcent świąt jest nam potrzebny.

Musisz to wiedzieć

Rodzice powinni zachęcać swoje dzieci do kolorowania kolorowanek, ponieważ bardzo korzystnie wpływają one na rozwój maluchów. Dajmy dziecku do wyboru kilka kolorowanek świątecznych, niech samo wybierze co chce pokolorować. Po skończonej kolorowance pochwalny dziecko za to, co zrobiło, a także powieśmy rysunek w widocznym miejscy, aby dziecko mogło czuć się docenione.

Z całą pewnością chętniej będzie powracało do kolorowania. Jeżeli dziecko nie lubi kolorować, to dajmy mu czas, każdy musi znaleźć w życiu zajęcie, które będzie mu odpowiadało.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.