Trwa ładowanie...

Kółeczka śniadaniowe HiPP wycofane ze sprzedaży

Firma HiPP wycofuje z rynku płatki dla dzieci. Powód? W jednym z opakowań produktu zostały znalezione fragmenty metalowego drutu.

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

Chodzi o produkt o nazwie "Kółeczka śniadaniowe HiPP" (niem. Kinder Frühstücks-Ringe), o wadze 140 g (nr art. 3536). Płatki śniadaniowe przeznaczone są dla dzieci od 15. miesiąca życia. Są dostępne w Polsce.

  • Aby wykluczyć wszelkie ryzyko, prosimy konsumentów, aby nie używali produktów z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017. Data minimalnej trwałości znajduje się na górnej części opakowania. Jednocześnie informujemy, że wycofanie z rynku nie dotyczy innych produktów HiPP – informuje firma w specjalnie wydanym komunikacie.
Błędy żywieniowe, które popełniasz podczas śniadania
Błędy żywieniowe, które popełniasz podczas śniadania [9 zdjęć]

Jeżeli sądzisz, że wypicie szklanki soku pomarańczowego jest dobrym wyborem na śniadanie – zastanów

zobacz galerię

1. Metalowy drut w płatkach

Bezpośrednią przyczyną wycofania partii produktu jest znalezienie w jednym z opakowań fragmentów metalowego drutu. Jak zaznacza producent, ciało obce, jakie zostało znalezione w opakowaniu płatków, jest duże, można je zobaczyć gołym okiem. A to nie stwarza ryzyka zjedzenia go bez zauważenia.

  • Zapewnienie bezpieczeństwa i jakości produktów jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też decyzja o wycofaniu produktu została podjęta przez firmę HiPP zapobiegawczo i dobrowolnie – dodaje producent.

Jednocześnie HiPP zaznacza, że wada linii produkcyjnej została usunięta. Sprawdzono także wszystkie partie płatków z datą przydatności do spożycia po 06.2017 roku. Nie stwierdzono w nich obecności niebezpiecznych ciał obcych.

2. Zwrot kosztów

W związku z zaistniałą sytuacją, firma HiPP deklaruje, że produkt wycofany ze sprzedaży może być zwrócony do sklepu, w którym został kupiony. Koszty zostaną zrekompensowane.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.