Trwa ładowanie...

Kolczyki dla dzieci – jakie kolczyki wybrać, możliwe komplikacje

Avatar placeholder
22.08.2017 18:26
Kolczyki dla dzieci – jakie kolczyki wybrać, możliwe komplikacje
Kolczyki dla dzieci – jakie kolczyki wybrać, możliwe komplikacje

Kolczyki dla dzieci to temat, który stale wzbudza liczne kontrowersje. Jak w każdej kwestii są oczywiście zwolennicy i przeciwnicy przekłuwania uszu małym dzieciom. Jeśli chodzi o argumenty przeciw to są bardzo różne od kwestii estetycznych po zdrowotne. Kolczyki dla dzieci to oczywiście sprawa indywidualna każdego rodzica, ale warto wiedzieć o ewentualnych komplikacjach, jakie mogą się pojawić po zabiegu.

spis treści

1. Kolczyki dla dzieci – jakie wybrać

Według opinii większości pierwsze kolczyki dla dzieci podobnie jak kolczyki dla dorosłych powinny być wykonane z metalu szlachetnego, czyli ze złota, ponieważ właściwości złota pozwalają na szybsze zagojenie ucha. Kolczyki dla dzieci muszą być wykonane z właściwych materiałów, ponieważ nie chodzi tylko o gojenie, ale też o możliwość alergii na dany surowiec.

W zakładach kosmetycznych mających w swoim katalogu usług przekłuwanie uszu i kolczyki dla dzieci w cenie zabiegu można znaleźć kolczyki lecznicze.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Czym tak naprawdę są lecznicze kolczyki dla dzieci? Tego rodzaju kolczyki dla dzieci są wykonane ze stali odpornej na korozję inna nazwa dla takich surowców to stal chirurgiczna. Takie kolczyki dla dzieci i nie tylko mogą zawierać nawet 35 % chromu, który gwarantuje odporność na korozję i do 25 % niklu, którego zadaniem jest stabilizacja struktury. Niestety to pojawia się problem, ponieważ zarówno chrom, jak i nikiel są składnikami alergizującymi.

Kolczyki dla dzieci powinny być wykonane nie tylko z wysokiej jakości surowców, ale też z dużą precyzją
Kolczyki dla dzieci powinny być wykonane nie tylko z wysokiej jakości surowców, ale też z dużą precyzją

Kupując kolczyki dla dzieci dla przykładu jako prezent na chrzest należy uważnie czytać, z jakich surowców są wykonane, ponieważ nikiel uczula około 15% społeczeństwa. W przypadku narzędzi chirurgicznych głównym założeniem jest ich krótki kontakt z organizmem, a kolczyki czy inna biżuteria pozostają w dość długiej styczności ze skórą.

To też warto wiedzieć

Trzeba wiedzieć, że nawet najbardziej znane i cenione na rynku jubilerskim firmy nie stosują w swych produktach metali czystych tylko stopy. Dlatego kolczyki dla dzieci bez względu na surowiec wchodzą w reakcję z otwartą raną tkanki ucha. Wybierając kolczyki dla dzieci jedną z ważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo malucha, kolczyk nie może powodować dyskomfortu przykładowo podczas snu.

Ubranka dla dziewczynek
Ubranka dla dziewczynek [14 zdjęć]

Modny T-shirt dla dziewczynki w niskiej cenie. Każda mała kobietka będzie zachwycona takim ubraniem.

zobacz galerię

2. Kolczyki dla dzieci – możliwe komplikacje

Wybierając kolczyki dla dzieci ważne jest, aby wykonanie produktu było jak najwyższej jakości. Cały czas trzeba pamiętać, że pomimo zachowania najwyższej ostrożności przez kosmetyczkę przekłucie ucha to nadal rana otwarta. Wymagana jest właściwa pielęgnacja ucha. Niektóre mamy stosują wodę utlenioną, która ma właściwości między innymi przeciwbakteryjne. Można też zastosować okłady z rumianku, ponieważ działa nie tylko bakteriobójczo, ale też przeciwzapalnie.

Coraz częściej kosmetyczki zalecają, aby uszy pozostawić same sobie i kompletnie niczym ich nie czyścić. Ten sposób jest najlepszy, ponieważ ucho nie jest w żaden sposób dodatkowo naruszane, a rana ma możliwość szybszego gojenia się. Komplikacje po przekłuwaniu uszu raczej nie powinny wystąpić, jeżeli jednak do takich dojdzie to należy z dzieckiem zgłosić się do kosmetyczki lub lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze