Trwa ładowanie...

Klocki dla niemowlaka - jakie polecamy?

Wielu rodziców uważa, że klocki sprawdzą się bardziej dla przedszkolaka niż dla niemowlaka. Zarówno jeden, jak i drugi, pokocha układanie klocków jeśli tylko zaproponuje mu się odpowiedni zestaw. Maluszki są zbyt małe na wpinane klocki typu Lego. Na tym etapie, klocki powinny być duże, dać się z łatwością ustawiać jeden na drugim i na tyle poręczne, aby maluszek mógł je obracać w rączkach.

Zobacz film: "Pies uczy niemowlaka, jak się czołgać"

spis treści

1. Aktywne klocki Fisher Price

Zestaw liczy trzy, średniej wielkości, klocki. Każdy z nich ma inny kolor i inne elementy na ściankach. Na jednej znajdziemy literkę (A B lub C), na drugiej ruchomy element, np. obrazane kółeczko z kuleczkami, czy walec. Na trzeciej ściance jest cyferka o wypukłej strukturze, korzystnie wpływającej na zmysł dotyku. Czwarta ścianka jest przesuwana, podnoszona lub obracana po półkolu. Na dole klocki znajdziemy otwór, na górze zaś kuleczkę w rodzaju główki. Główka po naciśnięciu wprawia w ruch element z drugiej ścianki. Ustawiając klocki jeden na drugim, główki wchodzą w otworek klocka nad sobą i po naciśnięciu łebka znajdującego się na samej górze, obracane figury zaczynają się kręcić. Klocki gwarantują doskonałą zabawę dla maluszka zarówno podczas zabawy wszystkimi trzema, jak i jednym z nich.

2. Drewniane klocki ZOO

Drewniane klocki nie mają wystających elementów, które spinają je ze sobą. Zabawa polega więc na kładzeniu klocka na klocek. Zestaw z ZOO posiada także elementy przypominające głowę zwierzaka, np. słonia, tygrysa, czy hipopotama. Z prostokątów, kwadratów, czy wałeczków, dziecko może stworzyć własne zwierzątko. Niemowlak może w ten sposób ćwiczyć swoje umiejętności motoryczne, dokładność w stawianiu na sobie klocków, jak również myślenie przestrzenne i przyczynowo-skutkowe. Co więcej, drewniane klocki to doskonała zabawa i nauka kolorów, nazw zwierzątek, ale także cierpliwości i samozaparcia w układaniu klocków na sobie i poprawianiu ich, kiedy spadną.

7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek
7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek [8 zdjęć]

W okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka kształtuje się jego układ pokarmowy. To właśnie dlatego w...

zobacz galerię

3. Miękkie klocki B.toys

Te miękkie, gumowe klocki, cechuje nie tylko przyjemna kolorystyka, ale także różne struktury na każdej ze ścianek. Interesują maluszka swoim wyglądem, są także bezpieczne, kiedy maluch postanowi je gryźć. Możemy układać z nich piramidki, bramy, domki, a nawet rzucać przed siebie, czy do góry. Każdy klocek jest sam w sobie ciekawą zabawą dla maluszka. Wszystko dzięki wypukłym wzorom na ściankach (np. zwierzątkom). Ich zaletą jest wytrzymałość oraz możliwość różnych form zabawy. U nas sprawdziły się nie tylko do zabawy na podłodze, czy w łóżeczku, ale także do zabaw podczas kąpieli niemowlaka.

4. Klocki sensoryczne Kabum

W mojej ocenie są jednymi z najciekawszych klocków, które rosną wraz z dzieckiem. Fascynują niemowlaka, malucha, przedszkolaka, a nawet starszaka. Kabum to drewniane klocki z przezroczystymi ściankami, pomiędzy którymi znajdziemy kolorowy piasek, kuleczki, czy wodę. Inspirują nie tylko do układania z nich kształtów, ale są także doskonałą zabawą d patrzenia przez nie, obrysowywania ich oraz nauki kolorów i figur. Bawić się można na wiele sposobów w zależności od wieku dziecka. Niemowlęta zwykle ustawiają je na sobie lub interesują się tym, co klocki mają w sobie.

Prezenty dla wyobraźni
Prezenty dla wyobraźni

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Najbardziej cieszą te wybierane z serca.

zobacz galerię

5. Miękkie klocki Smily Play

Z pośród klocków dla niemowlaka warte uwagi są także miękkie i lekkie klocki Smily Play. W zestawie znajdziemy ich 6. Każdy z nich ma inny kolor oraz inną cyferkę. Na ściankach znajdziemy figury, zwierzątka i wzorki. Każdy z klocuszków szeleści, a jego ścianki mogą się od siebie różnić. Tego rodzaju klocki sprzyjają integracji sensorycznej dziecka, zwłaszcza zmysłowi słuchu, wzroku i dotyku. Kostki wykonane są z gąbki. Pokrywa ją materiał bezpieczny dla dziecka i co najważniejsze, nie drący się. Dzięki temu mamy pewność, że klocki nie tylko bawią i uczą, ale przede wszystkim są bezpieczne dla niemowlaka, który z chęcią będzie chciał je włożyć do buzi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.