Trwa ładowanie...

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?

 Magdalena Pietras
26.05.2017 09:45
Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?
Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? (Zdjęcie rodziny / Shutterstock)

Czy zastanawialiście się kiedyś w jakie miesiące składacie najwięcej życzeń z okazji urodzin? Jeśli nie myśleliście o tym, to zapewne po wnikliwszych analizach okaże się, że niektóre miesiące są bogatsze w imprezy urodzinowe, inne zaś uboższe lub nie ma ich wcale.

1. Jaki czas najbardziej sprzyja narodzinom dziecka?

Zgodnie ze statystykami prowadzonymi każdego roku, najwięcej dzieci rodzi się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Najmniej narodzin odnotowuje się w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym.

Nie bez przyczyny najwięcej dzieci rodzi się latem lub wczesną jesienią. Aby przyjrzeć się przyczynom tego zjawiska, cofnijmy się o 9 miesięcy. Okresem poczęcia są wówczas miesiące zimowe. Dlaczego najczęściej decydujemy się na dziecko właśnie wtedy?

2. Letni miesiąc - ciepły miesiąc

Z każdym rokiem rośnie świadomość kobiet pragnących potomstwa. Planują narodzenie bobasa w najlepszym dla siebie czasie. Rzeczywiście, urodzenie dziecka w lipcu, sierpniu czy wrześniu pozwala na częstsze spacery. Nie trzeba tracić wiele czasu na ubieranie i rozbieranie malucha.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Zaplanowanie urodzenia dziecka w ciepłe miesiące jest również podyktowane dbałością o jego zdrowie. Maleństwo, które jeszcze nie skończyło pół roku, może szybciej złapać jakąś chorobę, a doskonale wiemy, że zima wiąże się ze wzrostem ryzyka zachorowań. Zagrożeniem dla dziecka mogą być nawet rodzice i inne bliskie osoby, ponieważ roznoszą zarazki.

3. Ciepła atmosfera świąteczna

Wzrost poczęć w zimie jest również spowodowany atmosferą bożonarodzeniową. W ostatnich dniach grudnia stajemy się bardziej życzliwi dla swoich bliskich, pragniemy jeszcze więcej ciepła i bliskości. Wtedy też bardziej cieszymy się swoją rodziną, czyjąś obecnością. Dlatego przychylniej myślimy o powiększeniu rodziny.

4. Widzę ciemność

Jest jeszcze inny czynnik, który wpływa na większą liczbę poczętych dzieci – brak światła. Tak, to nie żart. Pomimo tego, że żyjemy w XXI wieku, w naszym podejściu do seksu tak naprawdę niewiele się zmieniło. Wolimy kochać się po zmroku. Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet 13 razy bardziej wolimy współżyć wieczorem lub nocą. Dlatego też, gdy dni stają coraz krótsze, rośnie szansa na częstsze zbliżenia z partnerem.

5. Zakładamy rodzinę

Wiele małżeństw chciałoby uczcić pierwszą rocznicę ślubu… chrzcinami pierwszego potomka. Najczęściej zawieramy małżeństwa w czerwcu, lipcu i sierpniu. Dla większości osób wejście w związek małżeński wiąże się z otwartością na nowe życie. Młodzi małżonkowie biorą pod uwagę to, że tuż po ślubie może pojawić się w domu ktoś nowy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze