Trwa ładowanie...

Karmi piersią swojego syna. Chłopiec ma 5 lat

27-letnia Amy Hardcastle przekonuje inne matki, aby jak najdłużej karmiły piersią swoje dzieci, niezależnie od wieku. Jej zdaniem płynie z tego wiele korzyści.

Zobacz film: "Upokorzona za karmienie piersią"

1. Karmi, bo uważa to za słuszne

Kobieta karmi piersią swojego syna Maxa. Wśród innych matek budzi to spore kontrowersje, ponieważ chłopiec ma 5 lat. Amy chce pokazać wszystkim sceptycznym osobom, że jest to naturalne, dobre dla dziecka i buduje poczucie bliskości. Planuje też przerwać tę metodę odżywiania, gdy poczuje, że dziecko jest na to gotowe.

Kobieta zastanawiała się jak długo powinna karmić piersią. Na grupie wsparcia podpowiedziano jej, że nie musi szybko rezygnować z naturalnej metody.
Kobieta zastanawiała się jak długo powinna karmić piersią. Na grupie wsparcia podpowiedziano jej, że nie musi szybko rezygnować z naturalnej metody. (dailymail.com)

"Nie jest to normą kulturową, ale też nie jest to złe. Karmienie piersią ma sens, ponieważ moje ciało nadal produkuje mleko, które podtrzymuje i odżywia moje dziecko” - mówi Amy Hardcastle.

Karmienie piersią - jak prawidłowo karmić piersią?
Karmienie piersią - jak prawidłowo karmić piersią? [9 zdjęć]

Karmienie piersią to najcudowniejsza chwila w życiu debiutującej mamy. Tuląc swojego maluszka przekazujesz...

zobacz galerię

2. Pojawią się zęby stałe – przestanie karmić

Kobieta wcześniej nie interesowała się problematyką karmienia. Wszystko zmieniło się, gdy na świecie pojawił się Max. Początkowo myślała, że wystarczy pół roku, aby naturalnie karmić niemowlę.

Później zaczęła szukać wiedzy na ten temat na grupach wsparcia. Tam dowiedziała się więcej o opiece nad maleństwem. Inne matki podpowiedziały jej, że przestały karmić dopiero, kiedy u ich dzieci pojawiły się pierwsze zęby stałe.

Kiedy Max był mniejszy, Amy karmiła go wszędzie - również w miejscach publicznych. Teraz jednak robi to wyłącznie w domu. Twierdzi, że łatwiej karmi się starsze dziecko. Swoją historię opisała na Facebooku. Zdania matek są podzielone. Niektóre przyznają kobiecie rację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.