Kąpała dziecko w zlewie kuchennym. "Następnym razem, chociaż posprzątaj brudne naczynia"
Pewna mama opublikowała na TikToku filmik, który w założeniu miał rozbawić internautów. Cóż, można powiedzieć, że poczucie humoru jest kwestią indywidualną. Oczywiście, niektórzy zachwycali się uroczym bobasem, który zażywał kąpieli w zlewie, jednak znaczna większość użytkowników platformy wytknęła kobiecie brak higieny.
1. Kąpiel w zlewie kuchennym
To, co odróżnia kąpiel noworodka od starszego dziecka, to przede wszystkim uwaga, jaką musimy poświęcić naszej latorośli. Powinniśmy kontrolować malucha, aby kontakt z wodą był bezpieczny. Przy kilkuletnim dziecku jest to jednak nieco prostsze, natomiast pierwsze kąpiele nierzadko wymagają obecności nawet obojga rodziców lub pomocy dodatkowej osoby.
Najlepiej zakupić niewielką wanienkę, w której komfortowo ułożymy noworodka. Wody powinno być mało - dobrze, aby sięgała najwyżej do połowy ciała. Dodawane do wody produkty muszą posiadać odpowiednie atesty, które gwarantują, że kosmetyk może być używany od pierwszego dnia życia.
Jednak niektórzy nie decydują się na wybór oczywistych i polecanych rozwiązań. Tak jak pewna młoda mama, która postanowiła wykąpać swoją pociechę w zlewie.
2. Internauci wytknęli kobiecie brak higieny
Kobieta, publikując filmik na TikToku, zapewne chciała rozbawić i rozczulić użytkowników platformy pokazując kąpiel swojej latorośli. Niestety wśród słów zachwytu przeważały krytyczne komentarze:
"Dziecko jest cudne, pies jest cudny, ale te brudne naczynia wokół",
"Wszystko mnie urzekło, ale nie rozumiem, jak można kąpać dziecko w zlewie kuchennym?",
"Coo? Wykąpałaś dziecko w zlewie!",
"Może następnym razem, chociaż posprzątaj brudne naczynia",
"Filmik jest uroczy, ale bałagan w kuchni trochę psuje ten obraz" - czytamy pod nagraniem.
3. Wskazówki dotyczące kąpieli dziecka
Jak kąpać noworodka? Pierwsze kąpiele noworodka mogą jeszcze sprawiać trudności, ale, jak wiadomo, praktyka czyni mistrza. Z czasem kąpiel będzie przebiegać coraz sprawniej, "bezboleśnie" i bez łez. Decydując się na wykąpanie noworodka, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
Przygotuj kącik do kąpieli. Wanienkę najlepiej umieścić tuż obok miejsca do przewijania i ubrania dziecka, by nie nosić mokrego maluszka po całym pokoju.
Zadbaj o odpowiednią temperaturę w miejscu kąpieli dziecka. Optymalna temperatura pomieszczenia to 25 stopni Celsjusza.
Przygotuj wcześniej wszystkie akcesoria dla niemowląt potrzebne do kąpieli: mydełko, myjkę, ręcznik, pieluszki tetrowe, oliwkę itp.
Miej pod ręką wszystkie rzeczy potrzebne po kąpieli dziecka, a więc przede wszystkim jego ubranko: body, kaftanik, śpioszki, czapeczkę, skarpetki, pampersa.
Nie mocz pępuszka dziecka, dopóki sam nie odpadnie i się nie zagoi. W trakcie kąpieli możesz przykryć pępek dziecka pieluszką tetrową lub gazikiem.
Zachowaj ostrożność przy przemywaniu oczu oraz uszu noworodka.
Wyściel dno wanienki pieluszką tetrową, która stanowi zabezpieczenie przed wyślizgnięciem się dziecka z ręki.
Zadbaj o odpowiednią temperaturę wody. Optymalna temperatura wody do kąpieli noworodka to 37 stopni Celsjusza.
Jeśli noworodek ma suchą skórę, przestrzegaj wszelkich zaleceń lekarza. Do kąpieli dodawaj specjalne płyny, które mają działanie nawilżające i natłuszczające.
W czasie kąpieli zachowaj ostrożność i nie wykonuj zbyt gwałtownych ruchów, by nie niepokoić maluszka. Dla noworodka kąpiel to również duże przeżycie dlatego twoje ruchy powinny być delikatne, by nie wystraszyć dziecka. Wszystko rób spokojnie, z wyczuciem i cały czas mów do maluszka, by czuł się bezpiecznie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl