Trwa ładowanie...

Jej życie wyceniono na 5 mln, a czas się kończy. Mama Oliwki apeluje o pomoc

Oliwia ma niespełna 3 lata, a jej organizm przeszedł wiele. Dziewczynka potrzebuje pilnej operacji serca w szpitalu w USA. Termin wpłaty 5 mln zł wyznaczono na 1 września.

Pomóżmy Oliwii wygrać życie
Pomóżmy Oliwii wygrać życie

1. Diagnoza

Pani Dorota była w 21 tyg. ciąży, kiedy dowiedziała się, że jej dziecko będzie miało wadę serca. Poród odbył się Warszawie, daleko od domu, gdzie na dziecko czekał sztab wyspecjalizowanych lekarzy, gotowych natychmiast operować.

Zobacz film: "Zmarła mała Anielka. Nie doczekała operacji"

Na szczęście dziewczynka okazała się silniejsza niż przypuszczano. Zdiagnozowana wada serca okazała się jednak bardzo skomplikowana. Niestety, polscy lekarze rozkładali ręce. Rodzice zostali skierowani do dr Carottiego ze szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie.

Oliwia po kolejnej operacji
Oliwia po kolejnej operacji

2. Kolejny kryzys

Po trwającej 12 h operacji, lekarz poinformował rodziców, że zrobił wszystko, co sobie zaplanował.

- Wiedziałam wtedy, że kolejne doby będą decydujące, ale wierzyłam, że po tych słowach wszystko się ułoży. Po kilku dniach stan Oliwki się pogorszył, przeprowadzono cewnikowanie serca w celu sprawdzenia, co poszło nie tak. Nadzieja zgasła – wspomina pani Dorota.

Serce Oliwki nie mogło dojść do siebie po zabiegu. Lekarze musieli zrobić krok w tył. Po operacji ratującej życie dziecka, okazało się, że mała nie wodzi wzrokiem za światłem, a jej ruchy są nieskoordynowane. Doszło do wylewu krwi do mózgu.

Nosi pod sercem nieuleczalnie chore dziecko. Chce je urodzić, by przekazać narządy innym dzieciom
Nosi pod sercem nieuleczalnie chore dziecko. Chce je urodzić, by przekazać narządy innym dzieciom [4 zdjęcia]

Para pochodząca z Ameryki, Keri i Royce Young podjęli dość kontrowersyjną decyzję. Wiele osób ich postanowienie...

zobacz galerię

3. Mały wielki człowiek

Chociaż lekarze dawali jej marne szanse, Oliwia walczyła. Po długiej rehabilitacji udało się niemal całkowicie usunąć skutki wylewu. Po pół roku rozwinęło się jednak nadciśnienie płucne. Osłabieniu uległa też prawa komora serca.

- Gdy słuchałam tego, co mówił lekarz, płakałam, nie mogłam w to uwierzyć. Jak to jest możliwe, że za każdym razem, gdy odbijamy się od dna i idziemy coraz wyżej, życie szykuje nam upadek? Pozwala nam myśleć, że jest coraz lepiej, tylko po to, żeby zaraz coś poszło nie tak – załamuje ręce mama dziewczynki.

Oliwka walczy o życie z niesamowitą siłą
Oliwka walczy o życie z niesamowitą siłą

4. Ostatnia szansa

Stan dziecka jest bardzo poważny. Oliwka męczy się podczas wstawania, siadania, chodzenia, płaczu, śmiechu i wszystkich czynnościach, które wykonują jej rówieśnicy. Jej oddech staje się ciężki, paznokcie i usta sinieją.

9-letni chłopiec z zespołem Downa śpiewa piosenkę Whitney Houston. Skradł już miliony ludzkich serc!
9-letni chłopiec z zespołem Downa śpiewa piosenkę Whitney Houston. Skradł już miliony ludzkich serc! [4 zdjęcia]

Whitney Houston wygrała prawie wszystkie muzyczne nagrody, jakie były do zdobycia. Teraz jej 9-letni...

zobacz galerię

Na świecie jest tylko jeden człowiek, który może wyleczyć Oliwię. Profesor Hanley z USA specjalizuje się w naprawianiu takich serduszek, jakie ma dziewczynka. Niestety, koszt operacji to prawie 5 mln zł. Termin wpłaty wyznaczono na 1 września 2018.

- Czasem się zastanawiam, ile razy człowiek jest w stanie się podnieść, gdy życie po nim depcze. Wtedy patrzę na swoją córeczkę, najsilniejszego człowieka jakiego znam, i staję do ponownej walki, mając nadzieję, że będzie ona ostatnią - tą wygraną. Pojawiła się znowu wiara, nadzieja, ale i strach. Strach o to, że ta walka będzie nierówna. Przeszkodą są pieniądze. Będę walczyć tyle, ile trzeba, ale bez pomocy nie dam rady. Z całego serca proszę o wsparcie. Wierzę, że dobro wraca! - błaga pani Dorota.

Jeśli chcesz wspomóc leczenie Oliwki, poniżej znajdziesz listę kont bankowych i stron internetowych, przez które możesz wpłacić pieniądze. Pomóżmy małej przeżyć, liczy się każda złotówka!

- www.siepomaga.pl/serce-oliwii - Fundacja Siepomaga ul. Za Bramką 1 61-842 Poznań

- Konto w Alior Banku 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW Tytułem: ''11200 Oliwia Dąbrowska darowizna''

- konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ''Kawałek Nieba'', gdzie gromadzone są środki na dalsze leczenie, rehabilitację oraz koszty około medyczne:

www.kawalek-nieba.pl/oliwia-dabrowska Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: ''1595 pomoc dla Oliwii Dąbrowskiej''

- Wpłaty zagraniczne: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ''Kawałek Nieba'' PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Bank Zachodni WBK Title: ''1595 Help for Oliwia Dabrowska''

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.