Trwa ładowanie...

Ważyła 570 gramów. Jedno z najmniejszych dzieci w Polsce wkrótce skończy 10 lat

 Maria Krasicka
11.11.2022 13:29
Jedno z najmniejszych dzieci w Polsce wkrótce skończy 10 lat. "Ważyła 570 g"
Jedno z najmniejszych dzieci w Polsce wkrótce skończy 10 lat. "Ważyła 570 g" (Facebook)

Na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie miała miejsce niezwykła uroczystość. Po 10 latach odwiedziła to miejsce dziewczynka, która urodziła się, ważąc zaledwie pół kilograma.

Oliwka wkrótce skończy 10 lat
Oliwka wkrótce skończy 10 lat (Facebook)

1. Ważyła pół kilo, wkrótce skończy 10 lat

Dr Małgorzata Stefańska, specjalistka w zakresie pediatrii i neonatologii, która prowadzi bloga ''Panidoktor'', opublikowała wzruszający post. W poniedziałek 7 listopada miały bowiem miejsce niezwykłe odwiedziny.

Do kadry Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie przyjechał wyjątkowy gość.

- Wczoraj nasz oddział odwiedziła Oliwka, która niebawem kończy 10 lat. Na drugim zdjęciu możecie zobaczyć, jak wyglądała zaraz po porodzie, kiedy ważyła 570 g - czytamy.

2. Wzruszające odwiedziny

Wizyta Oliwki, jak zaznacza Panidoktor, była niesamowitym przeżyciem i wielkim świętem dla całego zespołu. "Był tort, mnóstwo wzruszeń i wspólne świętowanie".

- Ta wizyta jest dowodem na to, że więź, która tworzy się na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodka, jest silna i trwała. Zostaje na długo, zarówno w naszych sercach, jak i w sercach wcześniaczych dzieci - pisze dr Stefańska, ordynator oddziału.

Jest to wyjątkowo szczęśliwa okazja dla całego zespołu Oddziału Intensywnej Opieki Noworodka, ponieważ Oliwka jest przykładem tego, jak ważna i potrzebna jest to praca.

- Oliwko zobaczenie Ciebie to było niesamowite przeżycie. I mocny zastrzyk energii - czytamy. - Najlepsze życzenia urodzinowe, dużo zdrowia, uśmiechu i miłości - podsumowuje Panidoktor.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze