Trwa ładowanie...

Jakie zboża są odpowiednie dla niemowlęcia?

Avatar placeholder
11.07.2019 11:09
Wartościowe zboża
Wartościowe zboża

Młody organizm, który intensywnie się rozwija, potrzebuje dostarczania mu wraz z dietą odpowiedniej ilości energii – np. w postaci wysokiej jakości zbóż. Należy przy tym pamiętać, że niemowlęta i małe dzieci są bardzo wrażliwe na wpływ czynników zewnętrznych, w tym żywności. Z tego względu produkty zbożowe – ważny element jadłospisu w drugim półroczu życia – powinny być bezpieczne i dopasowane do potrzeb niemowlęcia. Odpowiednia jakość zbóż jest warunkiem, aby zostały one wykorzystane w kaszkach przeznaczonych dla najmłodszych.

 • Zboża to istotny składnik diety – zarówno małego dziecka, jak i osoby dorosłej.
 • Niemowlę powinno otrzymywać odpowiednie produkty zbożowe – te przeznaczone specjalnie dla najmłodszych zawierają różnorodne zboża, dopasowane do potrzeb młodych organizmów.
 • Kaszki dla niemowląt i małych dzieci to gwarancja odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa – BoboVita dba o nie na każdym etapie, aby wspierać rodziców w żywieniu ich dzieci w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia.

1. Różnorodne zboża mają moc!

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

Zboża są istotnym elementem prawidłowo zbilansowanej diety – najpierw niemowlęcia, a później dziecka i dorosłego. To ważne źródło energii, np. dla intensywnie rozwijającego się mózgu w pierwszych latach życia. Aby maluch chętnie spożywał produkty zbożowe, już na etapie rozszerzania diety powinien poznać smak różnorodnych zbóż. Te ze wskazaniem wieku na opakowaniu (np. po 6. miesiącu życia) są gwarancją odpowiedniej jakości dla młodego organizmu. Są przygotowywane z różnorodnych zbóż, takich jak:

 • ryż,
 • owies,
 • kukurydza,
 • pszenica,
 • jęczmień,
 • żyto,
 • gryka,
 • proso.

2. Odpowiedzialność i zaangażowanie

BoboVita - porcja zbóż
BoboVita - porcja zbóż

Zboża odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci muszą spełniać nawet do 1000 razy bardziej restrykcyjne normy niż te przeznaczone dla dorosłych. Wiąże się to ze specjalnym sposobem uprawy, którego dostawca musi się nauczyć. To proces, który może zajmować nawet dwa lata! Aby dostarczyć najmłodszym konsumentom odpowiednie produkty, ważna jest długotrwała współpraca z dostawcami, oparta na zaufaniu.

Istotny jest wybór pola pod uprawę zboża – zlokalizowanego w odpowiednim miejscu (z dala od źródeł zanieczyszczeń), które zapewni optymalne warunki do uprawy (klimat, temperaturę czy nasłonecznienie). Właśnie dlatego 100% zbóż BoboVita jest uprawianych w Europie – szczególnie w południowej części kontynentu. Sprawdzana jest zarówno gleba, jak i nasiona, które są starannie selekcjonowane. Użycie środków ochrony roślin jest minimalizowane. Każda partia zbóż jest kontrolowana również po zbiorze, aby mieć pewność, że kaszki są odpowiedniej jakości i dopasowane do potrzeb młodego organizmu.

Zanim rodzice podadzą maluszkowi np. pełnowartościową kaszkę mleczną – kompozycję różnorodnych zbóż i mleka modyfikowanego – w wielu pysznych smakach, każda partia zbóż przejdzie nawet ponad 600 testów jakości. Wszystko dlatego, ponieważ w żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze