Trwa ładowanie...

Jaką żywność wybrać dla niemowlęcia?

Avatar placeholder
11.07.2019 07:48
Jaką żywność wybrać dla niemowlęcia?
Jaką żywność wybrać dla niemowlęcia? (123rf)

Jeśli chodzi o gotowe posiłki dostępne w słoikach, to są ich zwolennicy, którzy uważają, że jest to idealna alternatywa dla posiłków gotowanych w domu. Jest też grupa osób, która nie wyobraża sobie podawania dziecku produktu nieznanego pochodzenia. Oczywiście producenci zapewniają, że wykorzystane do produkcji składniki są najwyższej jakości. Dzieci, które jedzą gotowe posiłki, i te, które dostają posiłki domowe, rozwijają się tak samo dobrze. Wybór podawania pokarmów powinien zależeć tylko od rodziców.

spis treści

1. Pokarmy gotowe

Są to potrawy przygotowywane w sterylnych warunkach, przechodzące odpowiednie badania. Są bezpieczne pod względem mikrobiologicznym. Ich zaletą jest to, że nie ma potrzeby przechowywania ich w lodówce do momentu otworzenia słoiczka. Dlatego idealnie sprawdzą się w trakcie spaceru czy długiego wyjazdu.

Kupując gotowe pokarmy dla dzieci czytajmy dokładnie etykiety
Kupując gotowe pokarmy dla dzieci czytajmy dokładnie etykiety (123RF)
Zobacz film: "Nowa metoda karmienia dzieci"

Kupując gotowe potrawy dla dzieci, należy przede wszystkim:

• wybierać dania przeznaczone dla wieku naszego dziecka;

• trzeba czytać etykiety;

• nie należy kupować wszystkich deserów dla dzieci, ponieważ w składzie mogą zawierać cukier;

• niektóre soki owocowe mogą również zawierać cukier, który w nadmiarze może zaszkodzić maluchowi;

• biorąc produkt z półki, trzeba sprawdzić, czy środek wieczka jest wklęsły, bo to będzie oznaczało, że słoiczek był szczelnie zamknięty.

Nowe produkty w diecie niemowlaka
Nowe produkty w diecie niemowlaka [7 zdjęć]

Odpowiedni moment na rozszerzenie diety dziecka następuje zazwyczaj między 4. a 6. miesiącem życia niemowlaka.

zobacz galerię

2. Domowe potrawy

Zaletą przygotowywania posiłków w domu jest ich niższa cena. Dziecko przyzwyczaja się do domowych potraw, co powoduje, że chętnie je prawie każdy podany mu posiłek. Przygotowując jedzenie, trzeba przestrzegać kilku zasad, np. wymagane jest mycie rąk. Naczynia i wszelkie przybory kuchenne również muszą być utrzymane w czystości. Mięso i drób powinno być gotowane w dużej temperaturze, przynajmniej 70°C.

Musisz to wiedzieć

Wszystkie gotowe posiłki nawet te zawekowane trzeba włożyć do lodówki. Czasem, gdy maluch nie zje całej podanej mu porcji, można ją włożyć do lodówki, ale powinna być zjedzona w ciągu doby. Bardzo ważne, aby wszystkie użyte produkty pochodziły ze sprawdzonego źródła. Dieta podczas karmienia piersią wymaga również lekkostrawnych i zdrowych posiłków, dlatego można wykorzystywać te same produkty i przepisy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze