Trwa ładowanie...

Jak przyspieszyć okres – sposoby, przyczyny

Jak przyspieszyć okres i czy jest to bezpieczne dla organizmu kobiety? W teorii cykl menstruacyjny przeciętnie trwa 28 dni, ale jest to oczywiście kwestia indywidualna, ponieważ może być jeszcze krótszy lub znacznie dłuższy. Często też zdarza się, że okres jest nieregularny, co może powodować problemy dla przykładu z planowaniem ciąży, ale też z bardziej prozaicznymi kwestiami przykładowo z długo planowanym wyjazdem. Dlatego często kobiety zastanawiają się jak przyspieszyć okres?

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

spis treści

1. Jak przyspieszyć okres – sposoby

Często w momencie, kiedy miesiączka się nie pojawia wydłuża się również PMS, co w wielu przypadkach bardzo utrudnia funkcjonowanie kobiety w życiu codziennym. Niektóre z kobiet zastanawiając się jak przyspieszyć okres wprowadzają zmiany w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. Na czym polega zmiana w kuracji hormonalnej? Trzeba zrezygnować z przerwy w przyjmowaniu tabletek i z pojawieniem się krwawienia trzeba rozpocząć kolejny blister. Jeżeli kobieta będzie zażywała pigułki w takim trybie to termin miesiączki wypadnie w czasie, gdy przestaną być przyjmowane pigułki. Oczywiście po upływie tygodnia trzeba zacząć na nowo je przyjmować. Jednak powinny być to sytuacje sporadyczne wymagające zmian w terminie miesiączki z tylko poważnych powodów. Taka manipulacja jest możliwa przy tabletkach jednofazowych przy dwu i trójfazowych pigułkach należy konsultować się z lekarzem ginekologiem.

Jak przyspieszyć okres? Oprócz środków farmakologicznych istnieją też domowe naturalne sposoby na wywołanie miesiączki
Jak przyspieszyć okres? Oprócz środków farmakologicznych istnieją też domowe naturalne sposoby na wywołanie miesiączki

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami? Takie sposoby powinny nie tylko zrelaksować się, ale też wpływają na delikatne rozrzedzenie krwi. Według niektórych kobiet pomocna może okazać się ciepła kąpiel, ale ważne jest, aby temperatura wody nie była zbyt wysoka, ponieważ może doprowadzić do niebezpiecznego dla zdrowia, a nawet życia krwotoku. Jednym ze środków, który może wywołać miesiączkę jest aspiryna.

To też warto wiedzieć

Jak przyspieszyć okres przy pomocy aspiryny? Jest to lek, który przede wszystkim powoduje rozrzedzenie krwi. Jednak nie wolno przyjmować aspiryny w dużych ilościach wystarczy jedna maksymalnie dwie tabletki. Jak przyspieszyć okres w inny sposób? Niektóre kobiety uważają, że dobrym pomysłem jest wzmożony wysiłek fizyczny, mała dawka alkoholu. W sklepach zielarskich można kupić herbatę ziołową, której głównym składnikiem jest czarna malwa, która ma działanie estrogenne.

Spóźniony okres? To nie musi być ciąża
Spóźniony okres? To nie musi być ciąża [7 zdjęć]

Jeśli nie starasz się o dziecko, spóźniona miesiączka może być powodem do zmartwień. Brak okresu nie...

zobacz galerię

2. Jak przyspieszyć okres – przyczyny

Jak przyspieszyć okres? Przede wszystkim trzeba wiedzieć czy kobieta nie jest w ciąży, ponieważ niektóre metody mogłyby zaszkodzić płodowi. Dlaczego okres może się opóźniać wykluczając ciążę? Jedną z przyczyn może być długotrwały stres, zbyt restrykcyjna dieta. Jeśli okres jest nieregularny należy udać się do ginekologa, ponieważ być może przyczyną jest choroba dla przykładu stan zapalny jajników. Badanie ginekologiczne jest też wskazane w momencie, kiedy miesiączki są zbyt obfite, długie i bolesne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.