Imiennik – imiona żeńskie
- Wrocsława Jest to staropolskie imię żeńskie. Składa się z członu wroci- ("wrócić, wrócić się, przywrócić") i -sława ("sława"). Może zatem oznaczać "ta, która przywróci sławę". Ciekawostka: Inna forma tego imienia to Wrocława.
- Władysława Jest to żeński odpowiednik imienia Władysław.
- Włodzimira Jest to staropolskie imię żeńskie. Składa się ze słów włodzi; "panuje" i mira; "pokój". Ciekawostka: imię Włodzimira może również przybierać formę Włodzimiera.
- Włodzisława Jest to imię żeńskie; żeński odpowiednik staropolskiego imienia męskiego, złożonego z członów włodzi- ("władać, panować") i -sław, z którego w późniejszym czasie pod wpływem języka czeskiego powstała obecnie bardziej znana forma, Władysław.
- Włościsława Jest to staropolskie imię żeńskie. Składa się z członów: włości- ("panować") i -sława ("sława"). Oznacza "tą, która panuje nad swoją sławą".
- Zbigniewa Jest to staropolskie imię żeńskie, odpowiednik imienia Zbigniew. Składa się z dwóch członów: zby- ("zbyć, zbyć się, pozbyć się") i -gniewa ("gniew"). Oznacza "tę, która się zbyła pozbyła gniewu".
- Zbysława Jest to żeński odpowiednik staropolskiego imienia Zbysław. Składa się z dwóch członów: zby- ("zbyć się, pozbyć się") i -sława.
- Zdzisława Jest to żeński odpowiednik imienia Zdzisław. W Polsce występuje oficjalnie od XXII wieku.
- Zefiryna Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, żeńska forma imienia Zefiryn. Jest to imię wywodzące się od imienia greckiego boga wiatru zachodniego
- Zenobia Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, żeński odpowiednik imienia Zenobiusz, złożonego z członów dzeno- (homerycka forma imienia Zeusa) i bios ("życie").