Fotografka zrobiła zdjęcia podczas porodu własnego dziecka

Kiedy Lisa Robinson i jej mąż Alec Ward dowiedzieli się, że będą mieli dziecko – byli zaskoczeni i rozbawieni. Kobieta, która jest fotografem na ślubach i weselach, żartowała, że chętnie zrobi zdjęcia podczas własnego porodu. Nie przypuszczała, że już niedługo to stanie się rzeczywistością.

Para długo starała się o dziecko. Mimo że kobieta ma dziewięcioletnią córkę z poprzedniego małżeństwa, bardzo chciała urodzić jeszcze jedno. W ciążę zachodziła dwa razy, ale obie zakończyły się poronieniem. Dlatego małżeństwo w końcu przestało się starać.

Polecane wideo:

I wtedy zdarzył się cud. Lisa zaszła w ciążę. Przez dziewięć miesięcy zastanawiała się, czy na wziąć na salę porodową aparat.  Mogłaby wykonać kilka fantastycznych zdjęć.

Kiedy przygotowywała plan porodu stwierdziła, że to świetny pomysł. - Pomyślałam, że spróbuję wykonać kilka fotografii. Dzięki nim uwiecznię chwilę pierwszego spotkania z drugą córką. Będzie miała wspaniałą pamiątkę – opowiada Lisa.

Kobieta miała też nadzieję, że skupienie uwagi na wykonywaniu zdjęć pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o bólu i złości.

Anora Wren urodziła się w grudniu 2015 roku. Chociaż Lisa ma na koncie wiele sesji ciążowych i niemowlęcych, nigdy wcześniej nie dokumentowała porodu.  -S tarałam się być bardzo ostrożna, nie wywierać na sobie presji. Poród nie zawsze przebiega tak, jak sobie zaplanujemy – zaznacza kobieta.

Anora przyszła jednak na świat spokojnie, pozwalając swojej mamie wykonać kilka doskonałych ujęć. Na zdjęciach widać radość, spokój, a nawet łzy wzruszenia jej męża. Najbardziej poruszającą fotografią jest jednak ta, na której widać maleńką Anorę w rękach lekarza.

  • Nie mogłam sobie wymarzyć łagodniejszego porodu – mówi Lisa Robinson. - Skupiałam całą swoją uwagę na rodzącej się córeczce, a nie na aparacie. Nie wiedziałam, że jestem w stanie to zrobić. Teraz, gdy mam te zdjęcia, wspomnienia nadal są żywe.

Tuż po narodzinach dziewczynki, Lisa przekazała aparat fotograficzny swojej mamie. Dzięki temu rodzina ma kilka wspaniałych ujęć z pierwszych chwil Anory na świecie. Na zdjęciach uwieczniono pierwsze karmienie piersią, kontakt skóra do skóry i przytulanie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Poród
Poród

Krew pępowinowa

Krew pępowinowa pobrana przy narodzinach dziecka może na wiele lat stać się zabezpieczeniem na wypadek choroby i uratować życie naszemu dziecku lub jego rodzeństwu. Pobierana jest podczas prostego, krótko trwającego zabiegu, nie powodującego żadnego zagrożenia,...

Poród

Tak wygląda poród

Tak wygląda poród

Zwycięzca konkursu Naturalny, w domowym zaciszu lub typowo medyczny, przez cesarskie cięcie i na dodatek w świetle lamp sali operacyjnej. Poród (...) niepewnością oraz rodzinne chwile. I choć poród na tych fotografiach...

Poród

7 niezwykle przejmujących zdjęć kobiet w trakcie porodów

7 niezwykle przejmujących zdjęć kobiet w trakcie porodów

intymnością. Naturalnie, przez cesarskie cięcie, w domu, czy w szpitalu. Każdy poród jest wyjątkowy i jedny w swoim rodzaju, bez względu na to, w jaki (...) i makijażu. Cud narodzin w obiektywie. Trudno się nie zachwycić Łożysko ...

Poród

Jak przebiega poród

Jak przebiega poród

. Poród siłami natury jest najbardziej popularnym porodem na świecie. poród w obecnosci partnera to głównie spokoj dla rodzącej ale również pomoc. Może podać wodę, pomasować plecy,

Poród

Poród online na Facebooku? Teraz to możliwe!

Poród online na Facebooku? Teraz to możliwe!

Live streaming Myślisz, że już nic nie zaskoczy cię w internecie? 5 stycznia 2017 mogliśmy obejrzeć na Facebooku... Poród transmitowany na żywo (...) się streamingi porodów. Jednak, czy to już nie przesada? Sami zobaczcie. Live stream...

Poród

Przygotowanie do przyjścia na świat

Przygotowanie do przyjścia na świat

tłuszczowej, a następnie wykorzystuje pokarm do wytworzenia energii. Lindemann O., Ortemberg A., Ciąża i poród naturalny, Bellona, Warszawa 2008, ISBN 978-83