Trwa ładowanie...

Filmy o miłości nastolatków. Co warto obejrzeć?

 Agnieszka Gotówka
18.11.2020 15:30
Nastoletni widzowie to wymagająca publiczność, oczekująca ciekawej fabuły i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Nastoletni widzowie to wymagająca publiczność, oczekująca ciekawej fabuły i nieoczekiwanych zwrotów akcji. (GettyImages)

Nastolatkowie to bardzo wymagający widzowie. Od dobrego filmu wymagają wartkiej akcji i świetnej obsady aktorskiej, ale też dotknięcia ważnych problemów, m.in. związanych z pierwszą miłością. To uczucie stare jak świat, ale bywa postrzegane w różnorodny sposób. Oto kilka propozycji kinowych, które warto obejrzeć.

spis treści

1. Każdego dnia (2018)

16-letnia Rhiannon poznaje chłopaka, który każdego dnia żyje w ciele kogoś innego, rówieśnika lub rówieśniczki z okolicy. Nie ma wpływu na to, kim obudzi się kolejnego dnia.

Zasada jest jedna: nie wolno się angażować i nie można zmieniać życia gospodarza. Wszystko jednak ulega zmianie, gdy chłopak zakochuje się w Rhiannon. Aby być razem, młodzi ludzie muszą się codziennie odnajdywać. To budzi ogromne emocje.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
Filmy młodzieżowe. 5 ponadczasowych tytułów dla nastolatków
Filmy młodzieżowe. 5 ponadczasowych tytułów dla nastolatków

Filmy dla młodzieży są specyficzne dlatego, że niezwykle wymagający są ich widzowie. Potrzebują oni

przeczytaj artykuł

Każdego dnia to romans z elementami fantastyki. Film jest ekranizacją powieści Davida Levithana o tym samym tytule. Na ekranie zobaczymy pełną gamę emocji. Jest tu też sporo aktualnych tematów, m.in. związanych z poczuciem własnej tożsamości oraz postrzeganiem ludzi przez pryzmat stereotypów.

2. Ostatnia piosenka (2010)

Niezwykle wzruszająca ekranizacja Nicholasa Sparksa. Główną bohaterkę, Veronice, poznajemy, gdy jedzie do swojego ojca, którego nie widziała od rozwodu rodziców. Dziewczyna ma z nim spędzić wakacje, co ma nieco ją zdyscyplinować (przyłapano ją na kradzieży).

Nastolatka nie jest szczęśliwa z tego powodu, wręcz przeciwnie – jest zła, że zmuszono ją do wyjazdu. Nie ma ochoty spędzać czasu z ojcem, z którym dawniej łączyła ją bardzo głęboka więź. To on nauczył swoją córkę grać na pianinie, jednak dziewczyna porzuciła tę pasję po rozwodzie rodziców.

Veronice powoli godzi się z sytuacją. Poznaje nowych ludzi, wśród których jest marzący o studiowaniu na Ivy League Will. Nastolatkowie spędzają ze sobą coraz więcej czasu, ostatecznie rodzi się między nimi uczucie. Czy ma szansę przetrwać?

Film porusza nie tylko wątek pierwszej miłości, ale też trudnej relacji między córką a ojcem. To pełna emocji historia o drugiej szansie i próbie naprawianie błędów, póki jest jeszcze na to czas...

Mocną stroną filmu jest obsada aktorska. Główne role zagrali Miley Cyrus – niezwykle popularna aktorka ostatnich lat, oraz Greg Kinnear, nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w „Lepiej być nie może”.

Miłość nastolatków
Miłość nastolatków

Pierwsza randka to niezwykle ekscytujące wydarzenie, które jednocześnie wzbudza w nas duże obawy. Pierwsza

zobacz galerię

3. Gwiazd naszych wina (2014)

Niezwykle wzruszająca historia, która porusza do łez! Od lat zmagająca się z rakiem tarczycy Hazel idzie na spotkanie grupy wsparcia. Poznaje tam Gusa, byłego koszykarza z amputowaną nogą. Między dwojgiem młodych ludzi, okrutnie doświadczonych przez los, rodzi się gorące uczucie.

Film jest ekranizacją powieści o tym samym tytule autorstwa Johna Greena. Do jej napisania zainspirowała go praca kapelana w szpitalu dziecięcym. Poznał tam wielu młodych ludzi, którzy zmagali się z chorobą nowotworową.

Swoją powieść, która w bardzo krótkim czasie zadebiutowała na pierwszym miejscu bestsellerów „New York Timesa”, zadedykował Esther Earl. Green poznał ją podczas pracy w szpitalu. Dziewczyna chorowała na raka tarczycy. Zmarła w 2010 roku w wieku 16 lat.

Pierwsza miłość
Pierwsza miłość

Pierwsza miłość w życiu dziecka to ogromne wydarzenie. Rodziców nie powinno dziwić, że ich pociecha

przeczytaj artykuł

4. Do wszystkich chłopców, których kochałam (2018)

W tym filmie nie brakuje emocji i dobrego humoru. Można ją oglądać nie na dużym ekranie, a za pośrednictwem platformy Netflix.

Lara Jean to nieśmiała dziewczyna, która pisze listy do pięciu chłopców, którzy zwrócili jej uwagę. Trzyma je w pudełku na kapelusze (dostała go od swojej zmarłej kilka lat temu mamy).

Nastolatka przelała swoje uczucia na papier, chcąc w ten sposób posklejać złamane serce. Listy nigdy nie miały trafić do rąk adresatów. Niestety, ktoś je ukradł i doręczył wszystkim chłopcom, których Lara kiedykolwiek kochała. Wśród nich był ukochany siostry Lary, co może mocno namieszać w siostrzanych relacjach.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” to ekranizacja książki Jenny Han. Jej powieści młodzieżowe szybko trafiają na listy bestsellerów New York Times’a i są nagradzane w wielu konkursach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze