Trwa ładowanie...

Eva - dziewczynka, która uratowała wiele osób

Keri Young urodziła córeczkę, Evę. Niestety, dziewczynka przyszła na świat z nieuleczalną wadą. Kobieta dowiedziała się o niej w ciąży. Mimo to zdecydowała się urodzić dziecko, by się z nim pożegnać i przekazać jego organy dla osób oczekujących na przeszczep.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Akcja "Szpik na Szczyt""

O tym, że jej córeczka jest śmiertelnie chora, Keri Young dowiedziała się w 19. tygodniu ciąży. U dziecka zdiagnozowano anacefalię (bezmózgowie). Lekarze od razu proponowali aborcję, ale kobieta postanowiła urodzić dziecko. Chciała je pożegnać, ale również nadać jego krótkiemu życiu głęboki sens. Razem z mężem zdecydowali o przekazaniu organów córeczki pacjentom oczekującym na przeszczep.

Przeczytaj również:

Dr Marzena Dębska: Lekarze boją się kierować na aborcje. Nie chcą być odpowiedzialni

- Eva będzie żyła, nawet jeśli jej życie będzie krótkie. Odda to, co będzie w stanie i zrobi w swoim życiu więcej niż ja podczas całego pobytu na Ziemi.

Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby
Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby [7 zdjęć]

Istnieje wiele rzadkich chorób, o których nie mamy pojęcia. Cierpi na nie 1 na 17 osób na świecie. -

zobacz galerię

O narodzinach córeczki rodzice poinformowali na Facebooku. Opublikowali rodzinne zdjęcie, które mimo tragicznej sytuacji ma pozytywny wymiar. Wszyscy są uśmiechnięci, choć serca dorosłych z pewnością wypełnione są smutkiem.

Keri Young zdecydowała się urodzić chore dziecko, by przekazać jego organy chorym oczekującym na przeszczep
Keri Young zdecydowała się urodzić chore dziecko, by przekazać jego organy chorym oczekującym na przeszczep (Facebook)

Keri nie chce jednak współczucia i smutnych emotikon. Kobieta woli pamiętać, że jej córeczka uratowała życie wielu ludziom. A to powód do wielkiej dumy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.