Trwa ładowanie...

Ekowózki

Avatar placeholder
04.06.2019 10:02
Ekowózki
Ekowózki (123rf)

Ekorodzicielstwo, czyli ekologiczne rodzicielstwo, to niekomercyjne działania obejmujące wychowanie i pielęgnację dzieci w zgodzie z naturą. Na ekorodzicielstwo składa się zarówno naturalny poród, jak i naturalna dieta, naturalne produkty i naturalne kosmetyki. Zasadami ekologicznego rodzicielstwa można się również kierować wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane są z materiałów pochodzenia naturalnego.

spis treści

1. Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Jest wiele wytycznych, którymi musimy się kierować chcąc wybrać najlepsze wózki dziecięce. Wózek dla dziecka powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Najlepiej aby łączył formę spacerówki z klasyczną gondolą – dzięki temu można dostosować ułożenie wózka do danej sytuacji. Koła wózka powinny być skrętne, przy czym niezbędna jest możliwość zablokowania jazdy na wprost. Wskazana jest również opcja zdejmowania tapicerki w celu jej uprania.

Ponadto wózek powinien być cichy i łatwy do sterowania. Najlepsze wózki dziecięce mają regulowane oparcie i podnóżek. Taki wózek powinien być wielofunkcyjny – musi sprawdzać się zarówno w miejskiej przestrzeni, jak i podczas wypadów za miasto.

2. Ekowózki dla dziecka

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Ekologiczne wózki dla dzieci łączą zalety najlepszych wózków dziecięcych z zasadami funkcjonowania w zgodzie z naturą. Ekowózki wykonane są z naturalnych materiałów, dlatego też w przyszłości, po zakończeniu eksploatowania, nie staną się odpadami zaśmiecającymi naszą planetę. Zazwyczaj wykonane są z najlepszych gatunkowo tkanin, bawełny pochodzącej z certyfikowanych farm organicznych, 100-procentowej wełny organicznej, korka (użytego do produkcji siedzeń, uchwytów i oparć), drewna (dla wzmocnienia siedzeń i oparć) oraz kokosu (wykorzystywanego do produkcji materaców). Ekowózki posiadają znaki jakości potwierdzające ich wysoki standard. Oprócz tego ekologiczny wózek wyposażony jest w naklejki odblaskowe, dzięki którym zwiększa się bezpieczeństwo i dziecka i rodziców.

Ekologiczne wózki dziecięce spełniają wszystkie wymogi i zapewniają dziecku komfort, a jednocześnie dają rodzicom poczucie postępowania w zgodzie z naturą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze