Trwa ładowanie...

Ekowózki

Ekorodzicielstwo, czyli ekologiczne rodzicielstwo, to niekomercyjne działania obejmujące wychowanie i pielęgnację dzieci w zgodzie z naturą. Na ekorodzicielstwo składa się zarówno naturalny poród, jak i naturalna dieta, naturalne produkty i naturalne kosmetyki. Zasadami ekologicznego rodzicielstwa można się również kierować wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane są z materiałów pochodzenia naturalnego.

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

spis treści

1. Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Jest wiele wytycznych, którymi musimy się kierować chcąc wybrać najlepsze wózki dziecięce. Wózek dla dziecka powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Najlepiej aby łączył formę spacerówki z klasyczną gondolą – dzięki temu można dostosować ułożenie wózka do danej sytuacji. Koła wózka powinny być skrętne, przy czym niezbędna jest możliwość zablokowania jazdy na wprost. Wskazana jest również opcja zdejmowania tapicerki w celu jej uprania.

Ponadto wózek powinien być cichy i łatwy do sterowania. Najlepsze wózki dziecięce mają regulowane oparcie i podnóżek. Taki wózek powinien być wielofunkcyjny – musi sprawdzać się zarówno w miejskiej przestrzeni, jak i podczas wypadów za miasto.

2. Ekowózki dla dziecka

Ekologiczne wózki dla dzieci łączą zalety najlepszych wózków dziecięcych z zasadami funkcjonowania w zgodzie z naturą. Ekowózki wykonane są z naturalnych materiałów, dlatego też w przyszłości, po zakończeniu eksploatowania, nie staną się odpadami zaśmiecającymi naszą planetę. Zazwyczaj wykonane są z najlepszych gatunkowo tkanin, bawełny pochodzącej z certyfikowanych farm organicznych, 100-procentowej wełny organicznej, korka (użytego do produkcji siedzeń, uchwytów i oparć), drewna (dla wzmocnienia siedzeń i oparć) oraz kokosu (wykorzystywanego do produkcji materaców). Ekowózki posiadają znaki jakości potwierdzające ich wysoki standard. Oprócz tego ekologiczny wózek wyposażony jest w naklejki odblaskowe, dzięki którym zwiększa się bezpieczeństwo i dziecka i rodziców.

Ekologiczne wózki dziecięce spełniają wszystkie wymogi i zapewniają dziecku komfort, a jednocześnie dają rodzicom poczucie postępowania w zgodzie z naturą.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.