Trwa ładowanie...

Dziewczynka prawie umarła przez popularną zabawkę fidget spinner

Zabawka fidget spinner podobija świat. Na jej punkcie oszalały dzieci i młodzież. Kręcący się gadżet podobno ma pomagać w koncentracji. Jednak w niektórych szkołach już zostało zabronione jej używanie. Z pozoru bezpieczna zabawka okazała się być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia dzieci.

Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"

1. Niebezpieczny fidget spinner

Kelly Rose Joniec zakupiła swojej córce fidget spinner. Nie podejrzewała, że może to wyrządzić krzywdę jej dziecku. Jadąc z córką samochodem w pewnym momencie usłyszała dziwny dźwięk. Odwróciła się, a na tylnym siedzeniu jej 10-letnia córka Britton już była sina.

Dziewczynka nie mogła oddychać. Spanikowana matka zatrzymała się na poboczu i za pomocą rękocznu Heimlicha starała się uratować córkę. Po chwili Britton zaczęła tracić przytomność. Okazało się, że dziewczynka połknęła kawałek zabawki, który utknął jej w gardle.

Niebezpieczny fidget spinner - matka apeluje
Niebezpieczny fidget spinner - matka apeluje (Facebook)

Fragment fidget spinnera zablokował jej drogi oddechowe i prawie doprowadził do uduszenia. Matka jak najszybciej zawiozła córkę do pobliskiego szpitala, gdzie lekarze wykonali operację w celu usunięcia ciała obecnego.

2. Apel matki

Fidget spinner zablokował drogi oddechowe 10-latki
Fidget spinner zablokował drogi oddechowe 10-latki (Facebook)

Na szczęście operacja się udała, a dziewczynka wróciła do zdrowia. Rzecznik Szpitala Dziecięcego w Teksasie potwierdził, że dziewczynka bardzo szybko została poddana zabiegowi, ponieważ jej życie było zagrożone. W takiej sytuacji liczyła się każda sekunda.

O mały włos doszłoby do tragedii. Teraz matka ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą używanie popularnej zabawki.

Zobacz także:

– Zwracajmy uwagę, co dajemy dzieciom do zabawy. Sprawdźmy kilkakrotnie czy zabawka nie jest wadliwa – apeluje matka i prosi o udostępnianie informacji.

Półki w sklepach dla dzieci uginają się od różnych zabawek. Jednak wiele z nich zawiera związki, które mogą uczulić malucha lub zagrażają jego życiu w inny sposób.

Dla przypomnienia warto również dokładnie przyjrzeć się poniższej infografice, która krok po kroku pokazuje, w jaki sposób wykonać rękoczyn Heimlicha. Każdy powinien znać tę metodę, która może uratować komuś życie.

Rękoczyn Heimlicha
Rękoczyn Heimlicha (infografika.wp.pl)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.