Trwa ładowanie...

Fidget spinner - zwykła zabawka czy narzędzie szatana?

Trzy miesiące temu mało kto słyszał o zabawce z wdzięczną nazwą Fidget Spinner. Jednak w ostatnim czasie zrobiło się o tej zabawce naprawdę głośno. Zdobyła duża popularność na świecie i jednocześnie zyskała wielu przeciwników, głównie zarzucających jej, że jest narzędziem szatana.

Zobacz film: "Fidget Spinner. Nowy hit wśród zabawek"

Fidget Spinner została stworzona przez Catherine Hettinger. Zabawka miała być przeznaczona dla dzieci z autyzmem i ADHD. Według autorki produktu, Fidget Spinner miała ułatwiać dzieciom koncentrację, zmniejszenie stanów lękowych oraz nadpobudliwości. Nie ma jednak żadnych wyników badań potwierdzających, że zabawka tak właśnie wpływa na dzieci.

Wyglądem Fidget Spinner niczym nie wyróżnia się na tle milionów zabawek i gadżetów. Małe, pokryte gumą, przypominające wyglądem łożyska, które można łączyć ze sobą, tworząc różne konstrukcje. Dlaczego zatem zabawka wzbudziła sporo kontrowersji, zwłaszcza dla konserwatywnej części opinii publicznej?

Zobacz także:

  1. Sukces polskich naukowców. Nadzieja dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym
  2. Kolejne głupie “wyzwanie”. Dzieci mają rany i blizny
  3. Włosy wplątały się w filtr basenowy. Dziecko omal nie umarło

Pierwsze krytyczne głosy dotyczyły kwestii technicznych, inaczej mówiąc formy zewnętrznej zabawki. Amerykańska komisja do spraw bezpieczeństwa produktów wydała negatywną opinię ze względu na posiadane przez zabawkę małych elementów, które mogą być łatwo połknięte przez małe dzieci.

Inne głosy krytyki natomiast dotyczą zupełnie innego tematu, a mianowicie satanizmu. Zarzucanie zabawce indoktrynowania dzieci satanizmem, według krytyków wynika ze wzorów, które można dostrzec podczas wirowania zabawki. Widoczna wtedy liczba 666 powszechnie jest uznawana za symbol szatana.

Fidget spinner - narzędzie szatana?!
Fidget spinner - narzędzie szatana?!

Znany konserwatywny dziennikarz, Tomasz Terlikowski na portalu "Mały Dziennik" pisze: "Rodzice musicie być świadomi – szatan indoktrynuje dzieci za pomocą tych zabawek." Podobne głosy można było usłyszeć w Telewizji Republika, w której pracuje również Tomasz Terlikowski. Padały zarzuty wspomniane już wcześniej, dotyczące symboliki, o podobieństwach do pentagramu oraz liczby 666.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy z pozoru zwykłym przedmiotom przypisywane są mroczne właściwości i z pewnością wkrótce usłyszymy o podobnych przypadkach. Szatan w końcu nie śpi!

Jednak mimo wszystko nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Jeżeli naszemu dziecko pomaga zabawa spinnerem, umożliwiajmy mu ją.

Szukasz pomysłu na prezent? Skorzystaj z inspiracji, wertując stronę Allegro kod rabatowy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.