Trwa ładowanie...

Dziewczynka, która nigdy nie jadła cukru ma 8 lat. Tak wygląda dzisiaj

Avatar placeholder
25.10.2022 15:42
Dziewczynka od urodzenia nie je cukru
Dziewczynka od urodzenia nie je cukru (Instagram)

Matka dziewczynki, to pasjonatka zdrowego odżywiania. Jej miłością od zawsze był fitness i zdrowy tryb życia. Gdy zaszła w ciążę, postanowiła, że nigdy nie poda dziecku cukru. Swoje plany wcieliła w życie.

Grace nigdy nie jadła cukru. Zdrowe nawyki żywieniowe towarzyszą jej do dziś
Grace nigdy nie jadła cukru. Zdrowe nawyki żywieniowe towarzyszą jej do dziś (Instagram)

1. Nigdy nie jadła cukru

Córka Shan - Grace skończyła niedawno osiem lat. Dziewczynka, którą pamiętamy jako niemowlaka z brokułem w ręce, nadal od cukierków woli warzywa i owoce, dzięki czemu cieszy się świetnym zdrowiem.

Shan nigdy nie podawała córce słodyczy. Sama uważa na to, co je i stara się, by jej dieta była zarówno zdrowa, jak i zróżnicowana.

Grace od urodzenia jest na diecie paleo. Polega ona na jedzeniu żywności jak najmniej przetworzonej. Dziewczynka może jeść:

  • mięso, ryby i owoce morza,

  • jajka z chowu wolnoklatkowego,

  • tłuszcze zwierzęce i roślinne,

  • warzywa,

  • owoce w ograniczonych ilościach.

2. Mama musi się tłumaczyć

Mimo tego, że powszechnie wiadomo, jak nadmiar cukru w diecie szkodzi, Shan musi się tłumaczyć, dlaczego nie daje go dziecku.

Jej postępowanie bulwersuje wielu internatów. Niektórzy uważają, że kobieta zachowuje się jak egoistka i nie pozwala dziewczynce cieszyć się dzieciństwem.

Inni są pewni, że jak tylko Grace podrośnie, chętniej będzie sięgała po "produkty zakazane", czyli w jej przypadku po słodycze.

Mama zgadza się z tym stwierdzeniem. Jest świadoma, że jej córka kiedyś zechce spróbować cukru i wielokrotnie to powtarzała. Jest jednak pewna, że dobre nawyki żywieniowe pozostaną z Grace już na zawsze.

3. Skutki uboczne braku cukru

Grace nigdy nie jadła cukru i zdrowo się odżywia. Shan uważa, że właśnie dzięki temu dziewczynka była tylko raz w życiu poważnie chora.

Cukier w diecie zdecydowanie obniża odporność. Grace, mimo tego, że od urodzenia miała styczność z innymi dziećmi, cieszyła się wyjątkowym zdrowiem.

Jej mama, odkąd podzieliła się swoim pomysłem na dietę dziecka, inspiruje inne kobiety na całym świecie. Chce uświadamiać rodziców, jak ważne jest dla zdrowia dzieci odpowiednie żywienie.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze