Trwa ładowanie...

Dziecko zmarło w rozgrzanym samochodzie. Matka googlowała karę

Avatar placeholder
01.06.2022 15:45
Dziecko zmarło w rozgrzanym samochodzie
Dziecko zmarło w rozgrzanym samochodzie (Facebook)

Laura Peverill została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej córeczki. 39-latka miała zostawić trzyletnią Rylee Rose Black w rozgrzanym samochodzie na sześć godzin, w wyniku czego dziewczynka zmarła.

spis treści

1. Zostawiła córkę w rozgrzanym aucie

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w Townsville (Australia). Śledczy ustalili, iż w dniu popełnienia przestępstwa w mieście panowała fala upałów. Temperatura w zamkniętym samochodzie mogła sięgać nawet 60 stopni Celsjusza.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Laura zostawiła córeczkę w rozgrzanym aucie, a sama udała się do domu, by wraz ze swoim chłopakiem oglądać telewizję.

Śledczy, po przeanalizowaniu historii przeglądarki kobiety, odkryli, iż sprawdzała, co może jej grozić za pozostawienie dziecka w aucie.

Kilka dni temu, w Sądzie Najwyższym w Townsville, rozpoczął się proces 39-latki.

Zostawiła córkę w rozgrzanym aucie
Zostawiła córkę w rozgrzanym aucie (Facebook)

Adwokat oskarżonej twierdzi, że jego klientka wcześniej, a nie w dniu zdarzenia, wyszukiwała informacje o możliwych konsekwencjach, jakie mogą jej grozić, za pozostawienie dziecka w aucie.

Kolejną rozprawę zaplanowano na koniec lipca 2022 roku.

Po tragicznej śmierci trzyletniej Rylee, rodzeństwo dziewczynki trafiło pod opiekę ojca.

- Nawet nie mogę myśleć o tym, co moja córeczka czuła, gdy była zamknięta w tym aucie. To przerażające - mówi Peter Black.

Mężczyzna walczy o wprowadzenie obowiązku instalacji elektronicznych systemów ostrzegawczych, które alarmują, gdy dziecko zostaje zamknięte w pojeździe. Jego petycja zebrała już 1000 podpisów.

- Taki system ostrzega odpowiednie osoby o bezpośrednim niebezpieczeństwie, w jakim znajdują się dzieci zamknięte w samochodach - wyjaśnia.

2. Przegrzanie dziecka. Jak się objawia i czym grozi?

Co roku, gdy tylko temperatura za oknem wzrośnie, przestrzegamy przed zostawianiem dzieci w autach. W upalny dzień wystarczy godzina, żeby doszło do tragedii. Nie ma znaczenia, czy auto stoi w cieniu, czy w pełnym słońcu.

Przegrzanie dziecka (hipertermia) to stan, w którym dochodzi do nadmiernego nagromadzenia ciepła w organizmie, przekraczającego naturalne zdolności organizmu do chłodzenia, czyli pocenia się. Powstaje wskutek narażenia dziecka na działanie bardzo wysokich temperatur lub zbyt ciepłego ubioru malucha.

Przegrzanie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dziecka.

Szczególnie narażone na hipertermię są niemowlęta, z uwagi na ich obniżoną zdolność do naturalnego ochładzania ciała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze