Trwa ładowanie...

Dziecko z drukarki 3D?

 Sylwia Stachura
28.06.2016 14:02
Dziecko z drukarki 3D?
Dziecko z drukarki 3D? (Zdjęcie płodu / Shutterstock)

Wkrótce młodzi rodzice nie będą oprawiać w ramki zdjęć USG swoich nienarodzonych dzieci. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie można zabrać do domu model rozwijającego się dziecka wydrukowany w technologii 3D.

1. Dziecko z drukarki 3D na pamiątkę

Brytyjski serwis parentingowy Channel Mum przewiduje, że drukowanie dzieci w trzech wymiarach będzie jednym z nowych trendów 2016 roku wśród oczekujących na narodziny potomka rodziców. Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać pojawienia się na świecie noworodka, firmy oferują stworzenie plastikowego modelu. „Rzeźba” z plastiku ma około 20 centymetrów i powstaje na podstawie zdjęcia USG.

Nietypowy model kosztuje nawet 400 funtów, ale chętnych nie brakuje. Nawet 25 proc. oczekujących na dziecko Brytyjczyków deklaruje, że chętnie kupiłoby podobiznę własnego dziecka. Dla par, które nie chcą wydawać zbyt dużo, dostępna jest wersja ekonomiczna – za 170 funtów można nabyć model głowy i ramion maleństwa prosto z drukarki 3D.

Figurkę nienarodzonego malucha można też zamówić przez internet. Firma z Estonii oferuje młodym rodzicom nietypową pamiątkę z okresu ciąży. Wystarczy przesłać im zdjęcie z ultrasonografu 3D, zapłacić 200 euro i czekać, aż pojawi się paczka z wyjątkową płaskorzeźbą przedstawiającą twarz dziecka.

2. Parentingowe trendy 2016 roku

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

To nie jedyna dziwna moda, która zyska popularność w tym roku. Channel Mum sugeruje również, że wielką popularnością będą się cieszyć imiona dla dzieci inspirowane „Gwiezdnymi Wojnami”. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że aż 77 proc. rodziców bierze pod uwagę nazwanie dziecka imieniem z popularnej produkcji. Na szczycie listy potencjalnych imion znajdują się Finn, Ezra oraz Rey.

Jak podaje brytyjski serwis, młodzi rodzice chętnie kupują też maskotki, które przechowują nagranie bicia serca dziecka. Pluszowy miś, owieczka, słonik czy kotek to popularny prezent na „baby shower”, czyli przyjęcie przed narodzinami. To kolejny pomysł na upamiętnienie niezwykłego okresu, jakim jest ciąża, i oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze