Trwa ładowanie...

Drodzy rodzice – zobaczcie, kiedy wziąć urlop w 2018 roku, żeby dłużej pobyć z dziećmi

Chcesz zrobić dłuższy wypad z dziećmi w środku roku? Sprawdź, jak dobrze zaplanować urlop, żeby zyskać więcej wolnego bez potrzeby brania dodatkowych dni.

Zobacz film: "Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?"

1. Styczeń:

W tym roku 6 stycznia wypada niestety w sobotę. Jednakże pracodawca ma obowiązek wyznaczyć za to święto dzień wolny. Weź urlop na 4 dni — od 30 grudnia do 7 stycznia i zyskaj 9 dni wolnego! Dzięki temu, że Święto Trzech Króli wypada w sobotę, wykorzystasz tylko 3 dni.

2. Luty:

W tym roku czeka nas bardzo długi karnawał – od 6 stycznia do 28 lutego. Niestety, w tym miesiącu nie ma żadnych kalendarzowych świąt. Nawet Walentynki wypadają w środku tygodnia.

Gdzie na urlop zimą z dzieckiem?
Gdzie na urlop zimą z dzieckiem?

Urlop z dzieckiem to zawsze duża wyprawa. Gdzie warto się wybrać z maluchem?

zobacz galerię

3. Marzec/Kwiecień

Niedziela Wielkanocna w tym roku przypada na 1 kwietnia. Jeżeli twój pracodawca uznaje Wielki Piątek za dzień wolny, to weź 5 dni wolnego od 24 marca do 2 kwietnia. Dzięki temu zyskasz 10 dni wolnego.

4. Maj/Czerwiec

Maj będzie wyjątkowym miesiącem pod względem ilości wolnego. Święto Pracy wypada we wtorek, a Święto Konstytucji we czwartek. Gdy zarezerwujemy sobie wolne w dniach: 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja zyskamy aż 9 dni na wypoczynek czy jakiś rodzinny wyjazd.

Boże Ciało również wypada w maju (31.05.) i gdy weźmiemy wolny piątek 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, będziemy mogli zorganizować fajne 4-dniowe małe wakacje.

Zobacz też:

5. Sierpień

Święto Wniebowzięcia NMP i Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) wypada w środku tygodnia. Gdy weźmiemy 4 dni wolnego (13, 15, 16 i 17 sierpnia) nasze wakacje potrwają aż 9 dni.

6. Listopad

Wszystkich Świętych wypada w tym roku we czwartek. Wystarczy wziąć sobie urlop na 2 listopada i cieszyć się długim listopadowym weekendem.

To musisz wiedzieć:

7. Grudzień

W 2018 roku czekają nas wyjątkowe święta. Wigilia wypada w poniedziałek. Niektórzy szczęściarze mają ten dzień wolny i czekają ich długie święta. Nowy Rok wypada we wtorek. Możemy pokombinować z wolnym aż na dwa sposoby: wersja krótsza: wziąć wolne 24, 27 i 28 grudnia oraz 31 grudnia (to 4 dni) i zyskać 11 dni wolnego lub wziąć wolne jeszcze 2-4 stycznia, by mieć aż 16-dniowy urlop!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.