Trwa ładowanie...

Dramatyczna sytuacja w Australii. Dziecko wpadło pod pociąg

Matka podróżowała z dwojgiem małych dzieci. W pewnym momencie straciła z oczu kilkuletnią córeczkę. Okazało się, że dziewczynka spadła z peronu wprost pod pociąg. Na dramatyczną sytuację zareagowali pasażerowie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak zaplanować podróż z małym dzieckiem?"

1. Dziecko pod pociągiem

Pierwsza podróż pociągiem dla kilkulatki z Australii mogła skończyć się tragicznie. Do dramatycznej sytuacji doszło po tym, jak pociąg jadący z Sydney dotarł do stacji Walli Creek. Wysiadając z pociągu, dziewczynka nagle zsunęła się ze schodków i wpadła pod stojący pociąg. Wystraszone dziecko zaczęło się przesuwać pod nim, więc matka straciła je z oczu.

Podróżni pospieszyli z pomocą
Podróżni pospieszyli z pomocą (Facebook)

Kobieta nie wiedziała, co ma robić, ponieważ pod opieką miała jeszcze kilkumiesięczne dziecko w wózku. Zaczęła więc krzyczeć i wzywać pomocy. Natychmiast zareagowali pasażerowie, którzy powiadomili maszynistę i pracowników stacji kolejowej.

Udało się uratować dziewczynkę
Udało się uratować dziewczynkę (Facebook)

Trzech mężczyzn szybko zeszło z peronu i ruszyło pod pociąg w poszukiwaniu dziecka. Na szczęście jednemu z nich udało się wyciągnąć kilkulatkę spod ważącej kilka ton maszyny. Dziewczynka jest cała i zdrowa. Wzruszający moment nagrała przypadkowa osoba. Na filmiku widać, jak zalana łzami matka odbiera z rąk mężczyzny wystraszoną córkę.

Zdenerwowana matka odebrała dziecko z rąk mężczyzny
Zdenerwowana matka odebrała dziecko z rąk mężczyzny (Facebook)

Z całą pewnością obie na długo zapamiętają tę podróż i przy okazji kolejnej będą ostrożniejsze. Ta historia to kolejny dowód na to, jak bardzo w takich miejscach jak dworzec kolejowy należy być czujnym, mając pod opieką np. kilkuletnie dzieci.

Natomiast nieco inaczej trzeba się przygotować do podróży z niemowlęciem.

POZNAJ TEŻ praktyczne wskazówki dotyczące podróży z dzieckiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.