Trwa ładowanie...

Dr Grzegorz Południewski o nastrojach pacjentek po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji (WIDEO)

 Dorota Mielcarek
29.10.2020 16:29

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zawrzało. Kobiety w całej Polsce wyszły na ulice i domagają się przywrócenia "równowagi aborcyjnej", jak było do tej pory. Jak zareagowały pacjentki dra Grzegorza Południewskiego, ginekologa?

- Bardzo źle zareagowały, ponieważ to ogranicza ich wolność, bezpieczeństwo, ogranicza ich dostęp do nowoczesnej medycyny, która gwarantuje im zdrowie w okresie ciąży. Pamiętajmy, że wskazań do tego typu zabiegów w Polsce jest bardzo mało, a dalsze ich ograniczenie zabiera prawo kobietom. Kobiety walczą o swoje życie - mówi lekarz i jak sam przyznaje, ma obawy, podziemie aborcyjne w Polsce rozkwitnie.

- To najgorsze, co może się zdarzyć. Pamiętajmy o tym, że pomoc medyczna w wypadku zabiegu przerwania ciąży, jest jednym z elementów gwarantujących zdrowie i możliwość dalszej egzystencji czy też posiadania dzieci przez kobietę - tłumaczy.

Południewski najbardziej obawia się powtórki z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, kiedy tysiące Polek umierało właśnie przez brak opieki medycznej po nielegalnie przeprowadzanych aborcjach.

Czy jego obawy są słuszne? Niestety, statystyki mówią same za siebie.

Więcej na ten temat dowiesz się, oglądając WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze