Co może dać polisa chroniąca od ciężkich zachorowań?
Artykuł sponsorowany
Zdrowie nasze i naszych bliskich powinno być powodem do zadowolenia i szczęściem, które należy doceniać. Warto pamiętać, że życie każdego z nas może zostać zachwiane przez nieoczekiwaną, ciężką chorobę, która przewraca do góry nogami życie. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, które znacznie podwyższają koszty opieki zdrowotnej. Wśród nich wymienia się nadciśnienie, choroby serca, cukrzycę, otyłość, nowotwory, osteoporozę oraz choroby układu oddechowego i pokarmowego. Możemy jednak ustrzec się przed dodatkowymi kosztami, które związane są z ich leczeniem, i wykupić polisę chroniącą od ciężkich zachorowań.
1. Czym jest polisa chroniąca od ciężkich zachorowań?
Warto wiedzieć, że w obecnych czasach choroby cywilizacyjne, czyli te, które występują globalnie, stanowią ponad 80% wszystkich zgonów. Wpływają nie tylko na długość życia, ale też na pogorszenie jego jakości i zwiększenie kosztów, jakie musimy przeznaczyć na leczenie swojego zdrowia. Na ratunek w takim przypadku może przyjść podpisanie dodatkowego ubezpieczenia, jakim jest polisa chroniąca od ciężkich zachorowań. Oprócz chorób cywilizacyjnych, oferuje wsparcie finansowe w wypadku zaburzenia czynności organizmu lub jednego z narządów. Taka sytuacja zdrowotna najczęściej ogranicza lub uniemożliwia pracę, jednak polisa zapewnia bezpieczeństwo finansowe nam, naszej rodzinie, gwarantuje dostęp do lekarzy bez konieczności czekania w długich kolejkach i dodatkową specjalistyczną diagnostykę, która często pozostaje poza naszymi możliwościami finansowymi.
2. Co obejmuje polisa od ciężkich zachorowań?
Agencje ubezpieczeniowe oferują taką polisę osobom, które chcą zabezpieczyć swoją przyszłość na wypadek ciężkiej choroby lub wykonania poważnego zabiegu chirurgicznego. Takie ubezpieczenie obejmuje najczęściej zawał serca, nowotwór, udar mózgu, niewydolność nerek, utratę wzroku i mowy, oparzenia, guza mózgu, chorobę Parkinsona i Alzheimera oraz operację bypass, zastawek serca, aorty i przeszczep narządów. Choroby, które obejmuje polisa, mogą różnić się w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, dlatego warto dokładnie zapoznać się z treścią umowy i poznać sytuacje, w wyniku których nie otrzymamy pomocy z ubezpieczenia. Wśród nich wymienia się najczęściej przedawkowanie alkoholu i narkotyków, umyślne spowodowanie samookaleczenia i samobójstwa, zakażenie wirusem HIV oraz uprawianie przez ubezpieczonego sportów ekstremalnych, które zagrażają zdrowiu i życiu.
W Towarzystwie Ubezpieczeniowym AVIVA polisa od ciężkich zachorowań jest rozszerzeniem Ubezpieczenia Uniwersalnego Nowa Perspektywa. W jej ramach ubezpieczeniem objęta jest osoba ubezpieczona według umowy głównej oraz jej partner i dzieci. W przypadku głównego ubezpieczonego i jego partnera ochrona obejmuje 11 rodzajów chorób, a w przypadku jego dzieci – 8. Warto wiedzieć, że wobec diagnozy potwierdzającej poważne zachorowanie, ubezpieczonemu wypłacana jest pełna kwota ubezpieczenia, która jest sumą wypłaconą jednorazowo – z tytułu jednego poważnego zachorowania, a po wypłacie świadczenia umowa dodatkowa wygasa i nie może być już ponownie zawarta.
Podsumowując, wykupienie dodatkowej polisy chroniącej przed poważnymi chorobami pozwoli ci spać spokojnie i nie zastanawiać się nad ewentualnością wystąpienia u ciebie lub twoich bliskich groźnych schorzeń. Wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe odszkodowanie pozwoli na pokrycie wszelkich kosztów związanych z rehabilitacją, lekami, wizytami u specjalistów i kolejną diagnostyką choroby. Pamiętaj również, że warto zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny.