Trwa ładowanie...

Chociaż nie przeszła testów zderzeniowych, nadal jest w sprzedaży. Zagraża życiu twojego dziecka!

Baza do fotelika znanej firmy, która negatywnie przeszła testy bezpieczeństwa ADAC powinna zostać wycofana ze sprzedaży, a wszystkie wadliwe modele zwrócone do producenta. Okazuje się, że nie tylko seria nie została wycofana, ale wciąż można ją kupić w sklepach, a niczego nieświadomi rodzice wciąż wożą w swoich samochodach wadliwe bazy, które zagrażają życiu ich dzieci.

Zobacz film: "Jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie?"

1. (Nie)bezpieczne podróże

Często produkty, które mają zapewniać bezpieczeństwo naszemu dziecku trafiają do sklepów, zanim przejdą każdy możliwy test, mający potwierdzić ich skuteczność. Stają się wyborem niczego nieświadomych rodziców, a po jakimś czasie producent zleca wykonanie testu, którego wynik jednoznacznie pokazuje, że gadżet nie powinien nigdy trafić na sklepową półkę.

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż
7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż [7 zdjęć]

Odpowiedni fotelik to podstawa, i mimo, że trudno zakwalifikować go do kategorii gadżetów, od niego

zobacz galerię

Taka sytuacja dotyczy firmy Recaro. Baza Recarofix, do której przymocowany był fotelik Optia, otrzymała tylko 1 punkt w testach zderzeniowych ADAC. W trakcie testów okazało się, że baza z fotelikiem i znajdującym się w nim fantomem dziecka przy zderzeniu samodzielnie się odpina i przelatuje przez całą długość samochodu, wypadając przez przednią szybę.

I chociaż, jak zapewnia producent, wszyscy rodzice, którzy posiadają bazę z wadliwej serii mogą skorzystać z opcji door-to-door, to mało który użytkownik o tym wie.

Zobacz także:

Wadliwa okazała się też baza Smartclick, która weszła na rynek zaledwie 2 miesiące temu. W trakcie testów oddzielała się od fotelika, dlatego w żadnym wypadku nie powinna służyć do przewożenia dzieci. I choć i w tym przypadku producent zapewnia o wycofaniu jej ze sprzedaży, to nadal można ją dostać w sklepach internetowych i stacjonarnych z akcesoriami dla dzieci.

Jeśli więc posiadasz jedną z tych baz do fotelika i używasz jej do przewożenia swojego dziecka, skontaktuj się z producentem i dowiedz się, czy seria twojego modelu jest wadliwa. Według zapewnień, Recaro odbierze od ciebie wadliwą bazę i dostarczy nową.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.