Bliźniaki trzymające się za rękę w łonie matki. Po porodzie dalej są nierozłączni
27-letnia Hayley Lampshire z Kidlington (Oxfordshire, Anglia) w 12 tygodniu ciąży dowiedziała się, że będzie mamą bliźniaków. – Byliśmy w szoku, nie mieliśmy jeszcze pojęcia jak poradzić sobie z jednym dzieckiem, a co mówić o dwójce – mówi Hayley.
1. Szczególna więź
Adrenalina jednak wzrosła na kolejnej wizycie u lekarza. Przyszli rodzice byli przerażeni, kiedy dowiedzieli się, że ich dzieci znajdują się w jednym worku owodniowym. To tzw. ciąża jednokosmówkowa, jednoowodniowa, co oznacza, że dzieci mają 50 proc. szans na przeżycie.
Rodzice martwili się o swoje dzieci, ponieważ lekarz ostrzegł ich, że dzieci poruszając się w łonie matki, mogą wzajemnie splątać się pępowiną. Wtedy doszłoby do odcięcia tlenu i pożywienia. Małżeństwo po usłyszeniu smutnych wieści, zaczęło żyć w ogromnym stresie. Codziennie bali się, że ich dzieci mogą umrzeć.
Kolejne badania kontrolne były dla wszystkich zaskoczeniem. Na USG byli widoczni dwaj chłopcy, którzy tulili się do siebie, a nawet trzymali za ręce. Na kolejnym badaniu obraz był podobny. Bliźniaki były zwrócone ku sobie i trzymały się za rączki.
Mimo rozczulających widoków, rodzice umierali ze strachu, że ich dzieci mogą nie przeżyć. 25 sierpnia nadszedł upragniony dzień, Hayley urodziła bliźniaki przez cesarskie cięcie. Chłopcy byli zdrowi, ich życiu nic nie zagrażało. - Poczuliśmy ulgę, gdy chłopcy urodzili się zdrowi dzięki cesarskiemu cięciu. Charlie i ja na początku byliśmy przerażeni, ale chcemy podzielić się naszą historią, aby przekonać innych, że zawsze jest nadzieja. Do tej pory byli nierozłączni i jednak wyszło im to na dobre. Mam nadzieję, że nie zmieni się to kiedy podrosną – komentuje Hayley.
Chłopcy urodzili się 36 sekund po sobie. Rowan ważył 2.12 kg, a Blake 2.05 kg. Bliźniacy musieli zostać w szpitalu przez 3 tygodnie, ale rozwijają się prawidłowo. Są niemalże identyczni, a ich rodzice mają nadzieję, że ta szczególna więź między nimi będzie trwała przez całe ich życie.