Trwa ładowanie...

Bliźniaczki jednocześnie trafiły do szpitala. "Nie da się zaplanować czegoś takiego"

Avatar placeholder
03.09.2023 16:21
Bliźniaczki urodziły tego samego dnia
Bliźniaczki urodziły tego samego dnia (Facebook)

Do niecodziennej sytuacji doszło w południowo-wschodniej Australii w mieście Melbourne. Bliźniacze siostry urodziły swoje dzieci tego samego dnia w tym samym szpitalu. Różnica w rozwiązaniach wynosiła zaledwie pięć godzin. Co więcej - porody odbierał ten sam lekarz, a dzieci miały podobną masę urodzeniową.

spis treści

1. Relacje między bliźniakami

Mówi się, że bliźniaki robią wszystko razem i zapewne wiele w tym prawdy. Dzieje się tak zwłaszcza w dzieciństwie, kiedy małe bliźnięta bawią się takimi samymi zabawkami, chodzą razem do szkoły, czy spędzają razem czas wolny.

Zazwyczaj drogi te rozdzielają się po założeniu własnej rodziny, choć oczywiście kontakt jest stale utrzymywany. Te 36-letnie bliźniaczki poszły o krok dalej. Siostry Gillianne Gogas i Nicole Patrikakos uważają, że zawsze były dla siebie bliskie i robiły wszystko razem. Doszło do tego, że zaszły w podobnym czasie w ciążę i tego samego dnia urodziły dzieci.

2. Niezwykłe porody

Zobacz film: "Jak powinna się odżywiać przyszła mama?"

Dzieci bliźniaczek przyszły na świat 22 sierpnia br. w Epworth Freemasons Hospital - szpitalu znajdującym się w Melbourne w Australii. Alexander, syn Gillianne urodził się o godzinie 13.20, natomiast William, syn Nicole zaledwie pięć godzin później.

"Nie da się zaplanować czegoś takiego. Jesteśmy w szoku, ale jednocześnie to niezwykle ekscytujące" - poinformowała Gillianne.

Oba porody odbierał ten sam położnik, dr Joseph Sgroi, który również nie mógł uwierzyć w taki zbieg okoliczności. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w jego karierze. Co więcej, maluchy miały podobną wagę urodzeniową, która wynosiła około 3,5 kilograma.

"To była kolejna niespodzianka" - dodaje Gillianne.

3. Niezwykła więź

Lekarz wyjaśnia, że mali kuzyni są biologicznie podobni do braci z uwagi na DNA ich matek.

"Mamy dwie identyczne bliźniaczki, które rodzą dzieci w tym samym czasie. Wiemy, że mają wspólne 100 proc. DNA, więc ci dwaj chłopcy, choć są kuzynami, w rzeczywistości są bardziej podobni do braci pod względem puli genów" - tłumaczy dr Sgroi.

Gillianne Gogas i Nicole Patrikakos z dziećmi
Gillianne Gogas i Nicole Patrikakos z dziećmi (Facebook)

Różnica między siostrami jest taka, że William jest pierwszym dzieckiem Nicole, natomiast Gillianne urodziła właśnie trzecie dziecko. Bliźniaczki zamierzają wyprawiać chłopcom wspólne urodziny.

"Mam nadzieję, że będą tak blisko siebie, jak my, ponieważ naprawdę łączy nas szczególna więź" - mówi Nicole.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze