Trwa ładowanie...

Niesamowite narodziny. Dwie mamy urodziły trojaczki w tym samym szpitalu w ciągu 24 godzin

Narodziny bliźniąt zdarzają się raz na 85 porodów, ale trojaczki wciąż należą do rzadkości - szacuje się, że rodzą się raz na 7 tys. urodzeń. W Ulster Hospital Maternity doszło do niezwykłego wydarzenia. Trojaczki urodziły się tam dwukrotnie w odstępie niespełna 24 godzin.

Zobacz film: "Dopiero podczas porodu okazało się, że będą mieć bliźniaki"

1. Trojaczki urodziły się dwa razy pod rząd w jednym szpitalu

W Irlandii Północnej w Ulster Hospital Maternity w Dundonald dwie mamy kolejno urodziły trojaczki. Pojawienie się dzieci na świecie dzieliła niespełna doba.

Brendan i Kirsty McMenamin zostali szczęśliwymi rodzicami córki i dwóch chłopców. Mała Zoey waży 1,8 kg, a jej bracia są nieznacznie więksi. Brody waży 2,13 kg , a Cameron 2,26 kg.

Nim minęły 24 godziny, w tej samej placówce urodziły się dzieci Claire i Johnny'ego Stewartów z Donaghadee. Ich trojaczki to same córki: Libby, Evie i Annie. Dwie większe dziewczynki ważą po 2,3 kg, a najmniejsza Annie niecałe 2 kg.

Wszystkie dzieci są w dobrym stanie zdrowia, ale ze względu na wcześniactwo i małą masę ciała, muszą spędzić jeszcze kilka tygodni w szpitalu. Taka ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka, więc mamy były objęte opieką specjalistów już na kilka tygodni przed spodziewanym porodem.

Ciąża wielopłodowa rozwiązywana jest wcześniej niż u mam spodziewających się jednego dziecka. Termin porodu ustalany jest w zależności od ilości dzieci, dla których w macicy robi się zbyt ciasno. Im więcej dzieci przychodzi na świat, tym szybciej potrzebne jest cesarskie cięcie.

Rzecznik szpitala przyznał, że nie są to pierwsze urodzone tam trojaczki.

Każdego roku w Wielkiej Brytanii ciąża trojacza zakończona porodem zdarza się ok. 200 razy. Nigdy wcześniej w jednej placówce nie doszło do narodzin trojaczków w tak krótkim odstępie czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.