Trwa ładowanie...

Niesamowite narodziny. Dwie mamy urodziły trojaczki w tym samym szpitalu w ciągu 24 godzin

Avatar placeholder
24.07.2019 14:29
W jednym szpitalu w ciągu 24 godzin urodziły się dwa razy trojaczki
W jednym szpitalu w ciągu 24 godzin urodziły się dwa razy trojaczki (facebook)

Narodziny bliźniąt zdarzają się raz na 85 porodów, ale trojaczki wciąż należą do rzadkości - szacuje się, że rodzą się raz na 7 tys. urodzeń. W Ulster Hospital Maternity doszło do niezwykłego wydarzenia. Trojaczki urodziły się tam dwukrotnie w odstępie niespełna 24 godzin.

1. Trojaczki urodziły się dwa razy pod rząd w jednym szpitalu

W Irlandii Północnej w Ulster Hospital Maternity w Dundonald dwie mamy kolejno urodziły trojaczki. Pojawienie się dzieci na świecie dzieliła niespełna doba.

Brendan i Kirsty McMenamin zostali szczęśliwymi rodzicami córki i dwóch chłopców. Mała Zoey waży 1,8 kg, a jej bracia są nieznacznie więksi. Brody waży 2,13 kg , a Cameron 2,26 kg.

Nim minęły 24 godziny, w tej samej placówce urodziły się dzieci Claire i Johnny'ego Stewartów z Donaghadee. Ich trojaczki to same córki: Libby, Evie i Annie. Dwie większe dziewczynki ważą po 2,3 kg, a najmniejsza Annie niecałe 2 kg.

Zobacz film: "Dopiero podczas porodu okazało się, że będą mieć bliźniaki"

Wszystkie dzieci są w dobrym stanie zdrowia, ale ze względu na wcześniactwo i małą masę ciała, muszą spędzić jeszcze kilka tygodni w szpitalu. Taka ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka, więc mamy były objęte opieką specjalistów już na kilka tygodni przed spodziewanym porodem.

Ciąża wielopłodowa rozwiązywana jest wcześniej niż u mam spodziewających się jednego dziecka. Termin porodu ustalany jest w zależności od ilości dzieci, dla których w macicy robi się zbyt ciasno. Im więcej dzieci przychodzi na świat, tym szybciej potrzebne jest cesarskie cięcie.

Rzecznik szpitala przyznał, że nie są to pierwsze urodzone tam trojaczki.

Każdego roku w Wielkiej Brytanii ciąża trojacza zakończona porodem zdarza się ok. 200 razy. Nigdy wcześniej w jednej placówce nie doszło do narodzin trojaczków w tak krótkim odstępie czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze