Trwa ładowanie...

Bliźniaczki syjamskie przeszły operację rozdzielenia. Matka dziewczynek ma ważny apel

Sześciomiesięczne dziewczynki, które urodziły się zrośnięte ze sobą tułowiem, kilka dni temu przeszły operację separacji. Ich rodzice na razie nie chcą informować, w jakim stanie są dzieci.

Dziewczynki dzielą ze sobą część narządów wewnętrznych
Dziewczynki dzielą ze sobą część narządów wewnętrznych (Facebook)

1. Dziewczynki urodziły się zrośnięte tułowiem

Annie i Issie Bateson z Irlandii Północnej są bliźniaczkami syjamskimi. Dziewczynki urodziły się połączone ze sobą od klatki piersiowej, aż do miednicy. Mają oddzielne serca, ale do tej pory dzieliły ze sobą jelito, wątrobę, pęcherz i miały zrośniętą jedną nogę. Dzieci w ciągu ostatnich miesięcy przeszły szereg operacji, które przygotowywały je do ostatecznego rozdzielenia.

Rodzice syjamskich bliźniaczek, 31-letnia Hannah i 32-letni Dan, w sobotę 17 września wyznali, że operacja odbędzie się w londyńskim szpitalu Great Ormond Street Hospital. To wiodąca w świecie klinika zajmująca się rozdzielaniem bliźniąt syjamskich.

Opiekunowie wyjątkowych bliźniaczek opublikowali informację na profilu w mediach społecznościowych, że do czasu operacji nie będą informowali opinii publicznej o tym, co słychać u dziewczynek, ale gdy tylko będzie to możliwe, przekażą informacje o ich stanie.

"Brakuje mi słów, by powiedzieć, jak bardzo jesteśmy przytłoczeni miłością i wsparciem, które dotąd otrzymaliśmy" - napisała mama dziewczynek. Kobieta ma również prośbę do wszystkich osób, które śledzą losy jej córek: "Czy mogę prosić, abyście nadal modlili się za nasze dziewczynki i o to, byśmy mieli siłę opiekować się nimi w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach?"

Każda z dziewczynek, po operacji będzie miała jedną nogę i jedną protezę. Zanim skończą 18 lat, będą musiały przejść jeszcze kilka operacji, jednak ich rodzice są pełni nadziei i wierzą, że dzieci będą prawidłowo się rozwijać.

Na razie rodzice i szpital nie poinformowali, w jakim stanie są dziewczynki po operacji.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.