Trwa ładowanie...

Bliźniaczki, które urodziły się trzymając się za ręce. Jak wyglądają dzisiaj?

 Ewa Rycerz
19.07.2016 12:35
Bliźniaczki, które urodziły się trzymając się za ręce. Jak wyglądają dzisiaj?
Bliźniaczki, które urodziły się trzymając się za ręce. Jak wyglądają dzisiaj? (Facebook.com)

Bliźniaczki Jenna i Jilian Thistlethwaite przyszły na świat przez cesarskie cięcie w Dzień Matki w 2014 roku. Ich zdjęcie natychmiast obiegło cały świat. Powód? Dziewczynki po wyjęciu z łona mamy trzymały się za ręce. Dziś mają już dwa lata. Jak wyglądają?

(YouTube.com)

Ciążę Sarah Thistlethwaite lekarz określił mianem „wysokiego ryzyka” ze względu na fakt, iż kobieta nosiła pod sercem jednojajowe bliźnięta, co oznacza, że płody mieściły się w jednym pęcherzu płodowym.

Ze względu na fakt, że w czasie takiej ciąży może dojść zaplątania pępowiny oraz odcięcia dopływu krwi, lekarz zalecił wykonanie cesarskiego cięcia – aby zminimalizować ryzyko powikłań. Nikt jednak nie przewidział tak niespotykanej sytuacji podczas porodu.  

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"
Facebook.com
Facebook.com

Gdy lekarze wyjmowali dziewczynki, noworodki trzymały się za ręce. Ktoś na sali szybko zrobił zdjęcie. Fotografia obiegła internet, stając się niezwykle popularną.  - Popłakałam się ze szczęścia – wspomina tamten dzień Sarah. - Chyba każdy, kto był obecny na sali porodowej, wzruszył się.

Dziś, dwa lata później, okazuje się, że dziewczynki zawładnęły swoim domem. Jillian jest inicjatorką wszelkich zabaw, Jenna – podąża za nią, jest raczej nieśmiała. Jedna rzecz pozostała jednak niezmienna – obie są przeurocze.

Jedzenie i wspinanie się po meblach – to ulubione czynności dwulatek. Mimo że dziewczynki są ze sobą bardzo zżyte, czasem się kłócą. Najczęściej przyczyną sporu jest... garderoba. Generalnie są jednak nierozłączne.

  • Obie lubią te same rzeczy: jedzenie, zabawy, lalki. - Zazwyczaj kupujemy wszystko w podwójnych egzemplarzach, by uniknąć kłótni i rywalizacji. Czasem się to jednak nie udaje i wtedy zaczyna się walka – opowiada ich mama.

Kiedy jednak jedna z bliźniaczek jest smutna, druga robi wszystko, by ją pocieszyć. Gdy jednak jedna z nich coś przeskrobie, zazwyczaj twierdzi, że zrobiła to ta druga. Słodkie, prawda?

Jilian i Jenna łączy niesamowita więź. Chodź dziewczynki skończyły już dwa lata, nadal bardzo często trzymają się za ręce.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze