Bliźniaczki, które urodziły się trzymając się za ręce. Jak wyglądają dzisiaj?

Bliźniaczki Jenna i Jilian Thistlethwaite przyszły na świat przez cesarskie cięcie w Dzień Matki w 2014 roku. Ich zdjęcie natychmiast obiegło cały świat. Powód? Dziewczynki po wyjęciu z łona mamy trzymały się za ręce. Dziś mają już dwa lata. Jak wyglądają?

Ciążę Sarah Thistlethwaite lekarz określił mianem „wysokiego ryzyka” ze względu na fakt, iż kobieta nosiła pod sercem jednojajowe bliźnięta, co oznacza, że płody mieściły się w jednym pęcherzu płodowym.

Polecane wideo:

Ze względu na fakt, że w czasie takiej ciąży może dojść zaplątania pępowiny oraz odcięcia dopływu krwi, lekarz zalecił wykonanie cesarskiego cięcia – aby zminimalizować ryzyko powikłań. Nikt jednak nie przewidział tak niespotykanej sytuacji podczas porodu.  

Gdy lekarze wyjmowali dziewczynki, noworodki trzymały się za ręce. Ktoś na sali szybko zrobił zdjęcie. Fotografia obiegła internet, stając się niezwykle popularną.  - Popłakałam się ze szczęścia – wspomina tamten dzień Sarah. - Chyba każdy, kto był obecny na sali porodowej, wzruszył się.

Dziś, dwa lata później, okazuje się, że dziewczynki zawładnęły swoim domem. Jillian jest inicjatorką wszelkich zabaw, Jenna – podąża za nią, jest raczej nieśmiała. Jedna rzecz pozostała jednak niezmienna – obie są przeurocze.

Jedzenie i wspinanie się po meblach – to ulubione czynności dwulatek. Mimo że dziewczynki są ze sobą bardzo zżyte, czasem się kłócą. Najczęściej przyczyną sporu jest... garderoba. Generalnie są jednak nierozłączne.

  • Obie lubią te same rzeczy: jedzenie, zabawy, lalki. - Zazwyczaj kupujemy wszystko w podwójnych egzemplarzach, by uniknąć kłótni i rywalizacji. Czasem się to jednak nie udaje i wtedy zaczyna się walka – opowiada ich mama.

Kiedy jednak jedna z bliźniaczek jest smutna, druga robi wszystko, by ją pocieszyć. Gdy jednak jedna z nich coś przeskrobie, zazwyczaj twierdzi, że zrobiła to ta druga. Słodkie, prawda?

Jilian i Jenna łączy niesamowita więź. Chodź dziewczynki skończyły już dwa lata, nadal bardzo często trzymają się za ręce.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.

Ciąża wielopłodowa

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

zaszła w ciążę naturalnie, a w gabinecie lekarskim usłyszała, że będzie mamą bliźniąt. Pięcioraczki zamiast bliźniąt Pierwotna diagnoza (...) syna - z badań wynika, że na świecie pojawi się jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Jedna...

Ciąża wielopłodowa

Poznaj niesamowite bliźnięta

Poznaj niesamowite bliźnięta

Nietypowe pary bliźniąt Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe, jednak nie każde... nietypowe. Przedstawiamy szczególne pary bliźniąt, o których usłyszał cały świat. Są naprawdę wyjątkowe! Bliźniaki...

Ciąża wielopłodowa

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują (...) się, że trudno będzie sobie poradzić. Ciąża trojacza wymaga profesjonalnego...

Ciąża wielopłodowa

Miłość mnożona przez trzy

Miłość mnożona przez trzy

Czerkies. parenting.pl: Ania, Ala i Aleksander przyszli na świat w 25. tygodniu ciąży... Agnieszka Czerkies: Nie mogłam ich zobaczyć, od razu zostali (...) . To było dla mnie bardzo trudne doświadczenie. A czy dla was ciąża...