Bliźniaczki, które urodziły się trzymając się za ręce. Jak wyglądają dzisiaj?

Bliźniaczki Jenna i Jilian Thistlethwaite przyszły na świat przez cesarskie cięcie w Dzień Matki w 2014 roku. Ich zdjęcie natychmiast obiegło cały świat. Powód? Dziewczynki po wyjęciu z łona mamy trzymały się za ręce. Dziś mają już dwa lata. Jak wyglądają?

Ciążę Sarah Thistlethwaite lekarz określił mianem „wysokiego ryzyka” ze względu na fakt, iż kobieta nosiła pod sercem jednojajowe bliźnięta, co oznacza, że płody mieściły się w jednym pęcherzu płodowym.

Polecane wideo:

Ze względu na fakt, że w czasie takiej ciąży może dojść zaplątania pępowiny oraz odcięcia dopływu krwi, lekarz zalecił wykonanie cesarskiego cięcia – aby zminimalizować ryzyko powikłań. Nikt jednak nie przewidział tak niespotykanej sytuacji podczas porodu.  

Gdy lekarze wyjmowali dziewczynki, noworodki trzymały się za ręce. Ktoś na sali szybko zrobił zdjęcie. Fotografia obiegła internet, stając się niezwykle popularną.  - Popłakałam się ze szczęścia – wspomina tamten dzień Sarah. - Chyba każdy, kto był obecny na sali porodowej, wzruszył się.

Dziś, dwa lata później, okazuje się, że dziewczynki zawładnęły swoim domem. Jillian jest inicjatorką wszelkich zabaw, Jenna – podąża za nią, jest raczej nieśmiała. Jedna rzecz pozostała jednak niezmienna – obie są przeurocze.

Jedzenie i wspinanie się po meblach – to ulubione czynności dwulatek. Mimo że dziewczynki są ze sobą bardzo zżyte, czasem się kłócą. Najczęściej przyczyną sporu jest... garderoba. Generalnie są jednak nierozłączne.

  • Obie lubią te same rzeczy: jedzenie, zabawy, lalki. - Zazwyczaj kupujemy wszystko w podwójnych egzemplarzach, by uniknąć kłótni i rywalizacji. Czasem się to jednak nie udaje i wtedy zaczyna się walka – opowiada ich mama.

Kiedy jednak jedna z bliźniaczek jest smutna, druga robi wszystko, by ją pocieszyć. Gdy jednak jedna z nich coś przeskrobie, zazwyczaj twierdzi, że zrobiła to ta druga. Słodkie, prawda?

Jilian i Jenna łączy niesamowita więź. Chodź dziewczynki skończyły już dwa lata, nadal bardzo często trzymają się za ręce.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...

Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.