Apteczka troskliwej mamy: co powinno się w niej znaleźć?
Życie mamy aktywnego urwisa jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących wyzwań, które wymagają od niej niezwykłej elastyczności i... szybkiej reakcji. Bywa, że musi wykazać się pewną specjalistyczną wiedzą, by pomóc dziecku w odrabianiu pracy domowej. Innym razem wspina się na wyżyny kreatywności, by przekonać marudzącego niejadka, że jedzenie warzyw to prawdziwa przygoda. Najtrudniej jest jednak wtedy, kiedy mama musi wejść w rolę ratowniczki medycznej albo pielęgniarki.
Artykuł Sponsorowany
By nie dać się losowi zaskoczyć, warto więc odpowiednio wyposażyć swoją domową apteczkę – tak, by znalazły się w niej wszystkie akcesoria i preparaty, które mogą się okazać niezbędne w nieoczekiwanym momencie. Opatrunki, leki przeciwgorączkowe, probiotyki dla dzieci co zawsze warto mieć pod ręką?
1. Plastry i bandaże, czyli domowa apteczka pierwszej pomocy
Wypadki chodzą po ludziach – a po dzieciach w szczególności. Rozbite kolano, stłuczona głowa czy skaleczony palec to dla wielu mam energicznych maluchów właściwie chleb powszedni. Aby móc szybko reagować w takich sytuacjach, apteczkę należy wyposażyć w podstawowe materiały opatrunkowe, takie jak:
• plastry z opatrunkiem
• plastry bez opatrunku
• jałowe kompresy gazowe o różnych rozmiarach
• bandaż elastyczny
• woda utleniona lub gotowe gaziki do dezynfekcji
• płyn hydrożelowy na oparzenia
• nożyczki
• ochronne rękawiczki
To zestaw podstawowy, który zawsze powinnaś mieć w domu na wypadek różnego rodzaju urazów mechanicznych, którym mogą ulec Twoje dzieci. Oby przydawał się jak najrzadziej!
2. Apteczne must have, czyli probiotyki dla dzieci, środki zbijające gorączkę i leki przeciwalergiczne
Często zdarza się także, że dzieciom nagle pogarsza się samopoczucie w nocy lub w weekend, kiedy możliwości pozyskania środków farmakologicznych z apteki są znacznie ograniczone. W takich i innych sytuacjach, warto więc zawsze mieć w domu preparaty takie jak:
• Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Gorączka i bóle głowy towarzyszą wielu dziecięcym dolegliwościom i często są ich pierwszym objawem. Należy więc zawsze mieć w domowej apteczce lek, który skutecznie obniży temperaturę i złagodzi ból, np. paracetamol lub ibuprofen, w dawce i formie odpowiednio dopasowanej do wieku dziecka.
• Leki antyhistaminowe (przeciwalergiczne). Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, leki przeciwalergiczne bezwzględnie muszą się znaleźć na Twojej półce z lekami. W sytuacji nagłej reakcji alergicznej musisz szybko podjąć odpowiednie działanie. Sposób stosowania takich leków w nagłych przypadkach skonsultuj wcześniej z lekarzem.
• Probiotyk dla dziecka. Probiotyki dla dzieci głównie kojarzymy ze stosowaniem ich przy antybiotyku, ale to nie jedyne ich zastosowanie. W wypadku nieprzyjemności jelitowych, probiotyk dla dziecka podawany po biegunce, może pomóc wesprzeć mikrobiom jelitowy. Starsze dzieci mogą przyjmować kapsułki, ale probiotyk dla noworodka ma zazwyczaj formę kropli.
Artykuł Sponsorowany