Trwa ładowanie...

Apteczka troskliwej mamy: co powinno się w niej znaleźć?

Życie mamy aktywnego urwisa jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących wyzwań, które wymagają od niej niezwykłej elastyczności i... szybkiej reakcji. Bywa, że musi wykazać się pewną specjalistyczną wiedzą, by pomóc dziecku w odrabianiu pracy domowej. Innym razem wspina się na wyżyny kreatywności, by przekonać marudzącego niejadka, że jedzenie warzyw to prawdziwa przygoda. Najtrudniej jest jednak wtedy, kiedy mama musi wejść w rolę ratowniczki medycznej albo pielęgniarki.

Artykuł Sponsorowany

By nie dać się losowi zaskoczyć, warto więc odpowiednio wyposażyć swoją domową apteczkę – tak, by znalazły się w niej wszystkie akcesoria i preparaty, które mogą się okazać niezbędne w nieoczekiwanym momencie. Opatrunki, leki przeciwgorączkowe, probiotyki dla dzieci co zawsze warto mieć pod ręką?

1. Plastry i bandaże, czyli domowa apteczka pierwszej pomocy

Wypadki chodzą po ludziach – a po dzieciach w szczególności. Rozbite kolano, stłuczona głowa czy skaleczony palec to dla wielu mam energicznych maluchów właściwie chleb powszedni. Aby móc szybko reagować w takich sytuacjach, apteczkę należy wyposażyć w podstawowe materiały opatrunkowe, takie jak:

• plastry z opatrunkiem

• plastry bez opatrunku

• jałowe kompresy gazowe o różnych rozmiarach

• bandaż elastyczny

• woda utleniona lub gotowe gaziki do dezynfekcji

• płyn hydrożelowy na oparzenia

• nożyczki

• ochronne rękawiczki

To zestaw podstawowy, który zawsze powinnaś mieć w domu na wypadek różnego rodzaju urazów mechanicznych, którym mogą ulec Twoje dzieci. Oby przydawał się jak najrzadziej!

2. Apteczne must have, czyli probiotyki dla dzieci, środki zbijające gorączkę i leki przeciwalergiczne

Często zdarza się także, że dzieciom nagle pogarsza się samopoczucie w nocy lub w weekend, kiedy możliwości pozyskania środków farmakologicznych z apteki są znacznie ograniczone. W takich i innych sytuacjach, warto więc zawsze mieć w domu preparaty takie jak:

Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Gorączka i bóle głowy towarzyszą wielu dziecięcym dolegliwościom i często są ich pierwszym objawem. Należy więc zawsze mieć w domowej apteczce lek, który skutecznie obniży temperaturę i złagodzi ból, np. paracetamol lub ibuprofen, w dawce i formie odpowiednio dopasowanej do wieku dziecka.

Leki antyhistaminowe (przeciwalergiczne). Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, leki przeciwalergiczne bezwzględnie muszą się znaleźć na Twojej półce z lekami. W sytuacji nagłej reakcji alergicznej musisz szybko podjąć odpowiednie działanie. Sposób stosowania takich leków w nagłych przypadkach skonsultuj wcześniej z lekarzem.

Probiotyk dla dziecka. Probiotyki dla dzieci głównie kojarzymy ze stosowaniem ich przy antybiotyku, ale to nie jedyne ich zastosowanie. W wypadku nieprzyjemności jelitowych, probiotyk dla dziecka podawany po biegunce, może pomóc wesprzeć mikrobiom jelitowy. Starsze dzieci mogą przyjmować kapsułki, ale probiotyk dla noworodka ma zazwyczaj formę kropli.

Artykuł Sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.