Trwa ładowanie...

18-letnia sportsmenka zmarła w wyniku drastycznej diety

Nastoletnia sportsmenka zemdlała podczas treningu. Pomimo szybkiej reakcji nie odzyskała przytomności. Zmarła w wyniku odwodnienia spowodowanego dużym spadkiem masy ciała przed walką Muay Thai. Przyjaciele zmarłej apelują o zmiany w przepisach.

Zobacz film: "Jak schudnąć przed Sylwestrem? Głodówka to najgorszy pomysł"

Zawodnicy występujący w sportach walki, w dniu występu muszą mieć ciężar ciała dostosowany do kategorii wagowej, w jakiej występują. 18-letnia australijska zawodniczka Muay Thai zmarła podczas zrzucania wagi przed swoją amatorską walką. Była odnoszącą sukcesy zawodniczką, miała przed sobą całe życie.

Przeczytaj również:

Według portalu informacyjnego 9NEWS, zaledwie dzień przed planowaną walką, Jessica Lindsay zemdlała podczas treningu na skutek ciężkiego odwodnienia. Wiadomości sportowe podały, że zmarła cztery dni później w szpitalu w Perth.

Lindsay zmniejszała swoją masę, by móc wziąć udział w walce amatorskiej, w kategorii wagowej 64 kilogramy - czytamy w raporcie 9NEWS.

Dieta niezwykle bogata w błonnik
Dieta niezwykle bogata w błonnik [10 zdjęć]

Polacy nie jedzą wystarczająco dużo błonnika. Przeciętnie dostarczamy go o połowę mniej niż powinniśmy,

zobacz galerię

Komisja ds. Sztuk Walki w swoim oświadczeniu oznajmiła, że przygotowywanie wagi zawodników do występu nie jest objęte jej kontrolą. Śmierć Lindsay zostanie teraz zbadana dodatkowo przez koronera. Stwierdzono bowiem, że istniały podobieństwa między śmiercią Lindsay, a śmiercią innego zawodnika sztuk walki - Jordana Coe.

18-letnia Jessica Lindsay zmarła w wyniku odwodnienia po drastycznym cięciu wagi
18-letnia Jessica Lindsay zmarła w wyniku odwodnienia po drastycznym cięciu wagi (Yahoo.com)

Coe był profesjonalnym zawodnikiem Muay Thai, który zmarł w marcu 2017 roku, podczas zmniejszania masy ciała do walki. Podejrzewano, że przyczyną jego śmierci był udar cieplny. Być może Lindsay stosowała podobne metody, drastyczną dietę lub specyfiki mające przyspieszyć utratę kilogramów.

Szybkie tempo odchudzania jest bardzo niebezpieczne. Nie ma pod tym względem różnicy, czy osoba odchudzająca się jest amatorem, czy sportsmenem. Szybkie zrzucenie kilogramów grozi wieloma schorzeniami, np. anemią, odwodnieniem lub kamicą zółciową, które mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Zrzucanie wagi powinno być realizowane pod okiem specjalisty ds. żywienia oraz profesjonalnego trenera i lekarza. Należy stosować się do ich zaleceń i nie próbować tego robić na własną rękę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.