Trwa ładowanie...

14 pielęgniarek zaszło w ciążę w tym samym czasie. "Co dwa tygodnie słyszałyśmy o kolejnym dziecku"

Zaszły w ciążę w tym samym czasie. 14 pielęgniarek spodziewa się dzieci
Zaszły w ciążę w tym samym czasie. 14 pielęgniarek spodziewa się dzieci (Facebook)

W Saint Luke's East Hospital w Kansas City w stanie Missouri (Stany Zjednoczone) ma miejsce niezwykły baby boom. Nie dotyczy on bowiem pacjentek szpitala a… pielęgniarek z oddziału neonatologicznego. "Patrzymy na ciążę z zupełnie innej perspektywy" - mówi jedna z nich.

1. Baby boom wśród pielęgniarek

Szpital Saint Luke's East z Kansas City poinformował o niezwykłym zbiegu okoliczności. W tym samym czasie zaszło w ciąże aż 14 pielęgniarek z oddziału neonatologicznego: Mariah Lockler, Caitlin Hall, Shannon Diffey, Elizabeth Puett, Lindsey Mallinson, Allison Landes, Shamille Mack, Sierra Fischer, Elizabeth Spicher, Ellie Kongs, Melissa Burgess, Danielle Best, dr Susie Ezell i Stephanie Lynch.

Jak przyznaje Caitlin Hall, która jako pierwsza zaszła w ciążę, była pewna, że tylko ona stara się o dziecko. Dopiero kiedy pozostałe koleżanki zaczęły ogłaszać radosne nowiny, zdecydowała się pochwalić.

- To była moja pierwsza ciąża, więc starałam się milczeć do około 12 tygodnia. Potem mniej więcej co dwa tygodnie słyszałyśmy o kolejnym dziecku – mówi.

2. Wspólne doświadczenie

3 czerwca Caitlin urodziła córeczkę, pozostałe pielęgniarki mają terminy rozłożone na koniec roku. Kobiety przyznają, że dzięki temu, iż dzielą doświadczenie w jednym czasie, są w stanie bardziej empatycznie odnosić się do własnych pacjentek.

- Jako pielęgniarki położnicze patrzymy na ciążę z zupełnie innej perspektywy niż nasze pacjentki. Dlatego też możliwość wspólnego doświadczania tego wszystkiego jest dla nas bardzo dużym ułatwieniem, ale także ważną lekcją – mówi Ellie Kongs, która ma zaplanowany poród na koniec października.

Co ciekawe to nie jedyny taki przypadek. Kilka miesięcy temu o kolejnym baby boom wśród pielęgniarek poinformował Liberty Hospital. Tam 11 kobiet dzieliło wspólne doświadczenia ciążowe. Z kolei w 2019 roku w tym samym czasie zaszło w ciążę dziewięć pielęgniarek z Maine Medical Center.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.