Trwa ładowanie...

13-latek zmarł przez "zielarza" (WIDEO)

Zobacz film: "13-latek zmarł przez "zielarza""

Cukrzyca typu 1 nazywana jest inaczej cukrzycą insulinozależną. To choroba genetyczna, będąca wynikiem niewydolności trzustki w zakresie wytwarzania insuliny.

Skutkiem cukrzycy typu 1 jest podwyższony poziom cukru we krwi. Choroba występuje zwykle między 8. a 12. rokiem życia. Szczyt zachorowań przypada na okres dojrzewania.

Cukrzyca jest chorobą autoimmonulogiczną, której dokładna przyczyna nie jest znana. Wszyscy chorzy muszą pamiętać o regularnym kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Powinni być leczeni insuliną.

Insulinę podaje się w postaci zastrzyków podskórnych kilka razy dziennie lub w ciągłym wlewie podskórnym z osobistej pompy insulinowej. Nieleczona lub źle leczona cukrzyca może doprowadzić do śmierci. Jednym z najgroźniejszych powikłań jest kwasica ketonowa. To stan, w którym w organizmie powstają ciała ketonowe.

Wśród objawów kwasicy wyróżnia się: senność, utratę przytomności, zwiększone pragnienie, częste oddawanie dużych ilości moczu, wysypkę, przyspieszony oddech na zmianę z głębokimi powolnym oddechem.

Lekarze przestrzegają przed leczeniem cukrzycy typu 1 na własną rękę.

Odstawienie insuliny i zastosowanie alternatywnej kuracji może być śmiertelnie niezbezpieczne. Niestety, doświadczył tego 13-letni chłopiec, którego leczenie rodzice powierzyli zielarzowi.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.