Trwa ładowanie...

Zmarła Elżbieta Pasyk. "Prawdziwie oddana najmłodszym pacjentom"

 Maciej Rugała
10.01.2023 18:52
Doktor Pasyk była specjalistką w psychiatrii dziecięcej i młodzieży
Doktor Pasyk była specjalistką w psychiatrii dziecięcej i młodzieży (dzieciecyszpital)

Była "prawdziwie oddana swoim pacjentom" - tak wspominają ją przyjaciele i rodzice jej małych pacjentów. Przez dziesięciolecia kierowała oddziałem psychiatrii dziecięcej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie.

1. Wybitny lekarz, wyjątkowy człowiek

Ceniona ze względu na swoje oddanie sprawie, a także imponujące doświadczenie, gdyż ponad 30 lat była ordynatorką oddziału psychiatrii dziecięcej. Pracownicy szpitala wyrażają ogromny żal z powodu śmierci dr Elżbiety Pasyk.

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci lek. Elżbiety Pasyk. Jako psychiatra przepracowała w naszym szpitalu ponad 30 lat, pełniąc funkcje kierownicze w oddziałach psychiatrii dziecięcej. W ostatnim czasie była głównie związana z oddziałem dziennym" - wyczytać możemy na stronie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie.

Zmarłą lekarkę wspominają jej pacjenci i współpracownicy
Zmarłą lekarkę wspominają jej pacjenci i współpracownicy (www.dzieciecyszpital.pl)

Szpital w uznaniu zasług zmarłej lekarki oraz jej ludzkiej życzliwości i wrażliwości opublikował specjalne wspomnienia jej współpracowników.

2. Wspomnienie zmarłej mentorki

Na stronie szpitala możemy przeczytać to, jaką zapamiętali "Panią Doktor" współpracujący z nią rezydenci i pozostali lekarze.

"Każdy z nas, od swoich pierwszych dni w Oddziale Psychiatrii Dzieci, mógł na nią liczyć. Wsparła nas wielokrotnie poradą, wskazówką lub chociaż samą swoją obecnością. Uczyliśmy się od niej podejścia do pacjentów - potem sami prowadząc ich leczenie w poradni, słyszeliśmy, jak dopytują, co słychać u doktor Pasyk" - brzmi jeden ze wpisów autorstwa rezydentów oddziału.

"Uczyła nas nie tylko psychiatrii, ale i bycia naprawdę dobrym człowiekiem. Przywieź mi magnesik z wakacji! - mówiła przed każdym naszym urlopem, a zdjęcia jej lodówki wytapetowanej magnesami pokazywały, jak wiele osób pamiętało o niej podczas swoich podróży" - wspomina inny młody lekarz.

Śmierć dr Elżbiety Pasyk to nieodżałowana strata dla polskiej psychiatrii dziecięcej. Zostanie pochowana na Cmentarzu Prądnik Czerwony w Krakowie.

Maciej Rugała, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze