Trwa ładowanie...

Zalety spożywania mrożonych cytryn (WIDEO)

Zobacz film: "Zalety spożywania mrożonych cytryn"

Cytryna zawiera szereg witamin i spożywana codziennie znacznie poprawia stan zdrowia. Z uwagi na dużą zawartość wapnia, może wzmacniać kości i zęby. Zawiera pektyny, które mogą hamować łaknienie. Pomaga w prawidłowym rozwoju układu nerwowego u płodu w okresie ciąży.

Najbardziej popularna jest jednak woda z cytryną i przypisuje się wiele pozytywnych aspektów.

Pomaga w odchudzaniu bo dobrze działa na trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Co ciekawe eksperci odradzają picia herbaty z cytryną. Liście herbaty zawierają glin, który wchodzi w reakcję z zawartym w cytrynie kwasem cytrynowym. Powstaje wtedy cytrian glinu, który może sprzyjać rozwojowi Alzheimera.

Warto wiedzieć, że rozkrojona cytryna szybko traci swoje wartości odżywcze, w tym witaminę C. Zalecane jest więc kupowanie mniejszych owoców, które będziemy w stanie od razu zużyć.

Zamrożona cytryna zmienia swój smak. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.