Trwa ładowanie...

Zakończenie roku szkolnego 2021. Kiedy wypada, w jakiej formie się odbędzie?

Zakończenie roku szkolnego już niebawem. Rok ten był inny od pozostałych, ponieważ z powodu trwającej pandemii Covid-19 przez większość czasu nauka odbywała się zdalnie. Decyzją rządu uczniowie powrócą jednak do trybu stacjonarnego na ostatni miesiąc nauki. Czy to dla nich dobra wiadomość? Kiedy otrzymają propozycję ocen końcowych? Kiedy jest zakończenie roku 2021?

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

spis treści

1. Powrót do nauki stacjonarnej

Ostatnie poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa objęło także edukację. Uczniowie od 4 maja b.r. stopniowo wracają do szkolnych ław, od 31 maja zaś do nauki stacjonarnej powrócić mają wszystkie roczniki, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich.

Wielu uczniów i ich rodziców obawia się zbyt dużego obciążenia sprawdzianami w tym końcowym etapie nauki, jednak przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki zapewniają, że do tego nie dojdzie. Resort wydał specjalny komunikat do nauczycieli, zalecając, aby nie skupiali się w tym szczególnym okresie na testowaniu wiedzy i umiejętności uczniów.

Prezenty dla nauczycieli na koniec roku. Składki od uczniów to już tysiące złotych
Prezenty dla nauczycieli na koniec roku. Składki od uczniów to już tysiące złotych

W szkołach trwa szaleństwo wybierania prezentów na koniec roku szkolnego. Składki to kwoty sięgające...

przeczytaj artykuł

2. Kiedy jest zakończenie roku 2021?

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca. Nie zostało dotychczas ustalone, w jakiej formie odbędą się uroczystości - on-line czy stacjonarnie. Wiele zależy zapewne od sytuacji epidemicznej w kraju.

3. Kiedy jest wystawianie ocen 2021?

W tym roku nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie uczniów:

  • do 24 maja o przewidywanych ocenach niedostatecznych;
  • do 2 czerwca o przewidywanych pozostałych ocenach na koniec roku;
  • do 15 czerwca o wystawionych ocenach końcowych.

Warto jednak mieć na uwadze, że zgodnie z ustawą o systemie oświaty termin wystawiania ocen na koniec roku szkolnego i datę rady klasyfikacyjnej każda szkoła ustala indywidualnie, w związku z czym mogą wystąpić drobne różnice w poszczególnych terminach.

Oceny z zachowania. Jakie są kryteria ich wystawiania?
Oceny z zachowania. Jakie są kryteria ich wystawiania?

Ocena z zachowania jest okresowym podsumowaniem zachowania dziecka w szkole. Nie jest tak przejrzysta...

przeczytaj artykuł

4. Dni wolne od szkoły do końca roku szkolnego

Wakacje tuż za pasem, a po drodze w czerwcu czeka nas jeszcze jeden długi weekend, związany z Bożym Ciałem. Święto to wypada 3 czerwca, w czwartek. Następny dzień - 4 czerwca - nie jest co prawda odgórnie ustalonym dniem wolnym, jednak zwykle w takich przypadkach dyrektorzy szkół wyznaczają tego typu dni jako wolne w ramach puli dni dyrektorskich, które mogą wykorzystać w ciągu roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.