Trwa ładowanie...

14 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Rodzice sfinansują dalsze poszukiwania

 Maria Krasicka
30.04.2021 17:04
Zaginięcie Madeleine McCann
Zaginięcie Madeleine McCann (Facebook)

Zaginięcie Madeleine McCann jest zagadką, która pozostaje nierozwiązana od 14 lat. Jak donoszą brytyjskie media, dalsze śledztwo stanęło pod znakiem zapytania. Mimo to rodzice nie tracą nadziei i są gotowi sfinansować poszukiwania córki.

spis treści

1. 14 lat od zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann zaginęła 9 dni przed swoimi 4. urodzinami, 3 maja 2007 roku w Praia da Luz na południu Portugalii, gdzie wraz z rodzicami i dwójką rodzeństwa spędzała wakacje. Od tamtej pory nie udało się ustalić żadnych pewnych tropów. Mimo to rodzice nie tracą nadziei i choć ich córka skończyłaby wkrótce 18 lat, są zdeterminowani, by ją odnaleźć.

Rodzice Mdeleine
Rodzice Mdeleine (Facebook)
Zobacz film: "Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa"

Jednak policyjne śledztwo wkrótce może zostać zakończone. Poszukiwania Madeleine do tej pory kosztowały 12,5 mln funtów (ok. 65,5 mln zł) i nie wiadomo, czy będzie dalej finansowane. Rodzice są jednak gotowi kontynuować poszukiwania córki.

"Kate i Gerry wiedzą, że policyjne śledztwo nie może trwać wiecznie, ale nigdy nie przestaną szukać Madeleine" – powiedział przyjaciel rodziny.

2. Sprawa zaginięcie Madeleine

Jeżeli śledztwo nie przyniesie rezultatu lub zostanie zakończone ze względu na przedawnienie, McCannowie wykorzystają pieniądze z Funduszu Madeleine, by kontynuować poszukiwania. Konto zostało założone w 2007 roku, by osoby, chcące wesprzeć rodzinę w poszukiwaniach, mogły tam kierować swoje darowizny. Przez 14 lat udało się na nim zebrać 773 629 funtów (ok. 4 mln zł).

Rodzice zaginionej korzystali już z zebranych pieniędzy. Wzbudziło to podejrzenia szefa portugalskiej policji Goncalo Amarala, który oskarżył ich, że sfingowali porwanie, a Madeleine zmarła tamtego wieczora. Jednak parze nic nie udowodniono, a proces wytoczony przeciwko Amaralowi, wygrali.

Mimo że policja co jakiś czas bada nowe tropy, sprawa wciąż pozostaje nierozwiązana. W czerwcu 2020 roku swoje śledztwo rozpoczęli niemieccy śledczy, ze względu na możliwość zamieszania w sprawę niemieckiego obywatela.

Prokurator z Brunszwiku ogłosił, że ma dowody na to, iż niedaleko miejsca, gdzie zaginęła dziewczynka, przebywał 43-letni obywatel Niemiec, który może być zamieszany w sprawę. Mężczyzna odsiaduje wyrok za inne przestępstwo. Jednak do tej pory w sprawie porwania Madeleine nic nie udało się ustalić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze