Trwa ładowanie...

Zagęszczanie włosów - na czym polega ten zabieg?

Avatar placeholder
31.03.2021 15:57
Zagęszczanie włosów - na czym polega ten zabieg?
Zagęszczanie włosów - na czym polega ten zabieg?

Zagęszczanie włosów jest często ostatnią deską ratunku, gdy nasze włosy z różnych przyczyn stały się rzadkie. Metod zagęszczanie włosów jest sporo. Cechą wspólną wszystkich sposobów zagęszczania włosów jest spektakularny efekt, jaki otrzymujemy zaraz po zabiegu. Jednak jego trwałość zależy od wybranej metody zagęszczania włosów. Dlatego warto wiedzieć, czego można oczekiwać po konkretnych zabiegach zagęszczania włosów.

spis treści

1. Zagęszczanie włosów - klipsy

Klipsy są najprostszą metodą zagęszczania włosów. Osoba, która zagęszcza włosy, doczepia kępki do kosmków włosów klientki za pomocą małych spineczek. Tzw. dopinkę należy jednak ściągać na noc i przed każdym myciem włosów. Zagęszczanie włosów za pomocą dopinek jest również najtańszą metodą zagęszczania i prawdopodobnie dlatego cieszy się taką popularnością.

2. Zagęszczanie włosów - ultradźwięki

Ultradźwięki są rewolucyjną metodą zagęszczania włosów. Ten sposób zagęszczania włosów wykorzystuje ultradźwięki do trwałego przyczepiania dopinek do włosów naturalnych. Co bardzo ważne taka dopinka nie niszczy struktury włosa i nie wpływa na kondycję skóry klienta.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak odróżnić zwykłe wypadanie włosów od łysienia?"
Zagęszczanie włosów jest często jedyną szansą gęste i piękne włosy
Zagęszczanie włosów jest często jedyną szansą gęste i piękne włosy (123rf)

Dzięki temu, że ultradźwięki są nieinwazyjną metodą zagęszczania włosów, można z niej korzystać dość często. Ponadto włosy klientki w tej metodzie muszą być zagęszczone naturalnymi włosami. Co bardzo ważne, ten sposób zagęszczania włosów gwarantuje naturalny efekt i brak wyczuwalnej różnicy, ponieważ połączenia z naturalnym włosem są płaskie.

3. Zagęszczanie włosów - microringi

Jest metoda zagęszczania włosów na zimno. Włosy są zagęszczane za pomocą microringów, czyli malutkich obręczy, które łączą naturalne włosy klienta z dopinkami. Co ważne po zagęszczaniu włosów microringi są niemal niewidoczne, ponieważ można je bez problemu dopasować do odcienia włosów. Dzięki temu włosy po zagęszczaniu wyglądają bardzo ładnie.

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać
10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać [10 zdjęć]

Na wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie

zobacz galerię

Kolejną zaletą tej metody zagęszczania jest to, że nie niszczy ona naturalnych włosów. Na dodatek efekty tej metody zagęszczania włosów mogą być bardzo trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą się utrzymać nawet do 5 miesięcy.

4. Zagęszczanie włosów - IMD 2GEN

Jest to najpopularniejsza obecnie metoda zagęszczanie włosów. Niestety należy ona do najdroższych sposobów na zagęszczanie włosów.

Jest to niechirurgiczny sposób zagęszczania włosów. Sam zabieg zagęszczania włosów jest kompletnie bezbolesny dla klienta. Co bardzo ważne efekt zagęszczania włosów może się utrzymać nawet przez kilka lat.

Ta metoda zagęszczania włosów polega na zespoleniu skóry klienta z tzw. mikroskórą. Mikroskóra posiada pory, które sprawiają, że głowa się nie poci, a skóra może oddychać.

ZOBACZ TAKŻE:

Co również bardzo ważne z tej metody mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni i dzieci. Zagęszczanie włosów w ten sposób jest bardzo uniwersalne. Sam zabieg zagęszczania włosów trwa około godziny, a efektem są gęste bujne włosy, którymi możemy się cieszyć bardzo długo.

Zaletą tej metody zagęszczania jest fakt, że mikroskóra nie uczula i nie powoduje podrażnień. Została ona poddana szczegółowym testom, dzięki którym możemy mieć pewność, że nie wywołuje ona swędzenia i nie jest toksyczna, a co najważniejsze dla klienta jest niewyczuwalna i niewidoczna.

Polecane dla Ciebie