Trwa ładowanie...

Zadbaj o skórę maluszka wraz z biodegradowalnymi pieluszkami

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Malutkie dziecko, to krucha istotka, wymagająca szczególnej uwagi i troski. Jedną z najczęściej i najłatwiej pojawiających się dolegliwości skórnych są odparzenia spowodowane kontaktem delikatnej skóry dziecka z moczem oraz kałem magazynowanym w pieluszce. Czy jest dobry sposób na uniknięcie odparzeń spowodowanych noszeniem pieluszek? Jak zadbać o delikatną skórę dziecka, żeby nie pojawiły się odparzenia od pieluszek? Mamy kilka sposobów na ten dość często pojawiający się problem.

  1. Używaj biodegradowalnych, ekologicznych pieluszek. Pieluszki te są produkowane z naturalnych surowców, więc nie podrażniają pupy niemowlaka tak bardzo jak drogeryjne pieluszki z nieznanym składem. Ich dodatkowym atutem jest biodegradowalność - najczęściej rozkładają się w ciągu 3-6 lat po użyciu. Topowe pieluszki drogeryjne potrzebują na to około 500 lat. Dbając o skórę swojego dziecka, dbasz również o naszą planetę.
  2. Zmieniaj pieluszki co około 3 godziny i od razu po każdej kupie. Wprawdzie ekologiczne pieluszki wytrzymają nawet do 12 godzin, ale wrażliwa pupa niemowlaka na pewno woli mieć krótsze kontakty z mokrą pieluszką. W upały warto zmieniać pieluchy częściej niż w dni chłodne.
  3. Używaj ekologicznych kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak talk i kremy. Wczytuj się w etykiety lub kupuj kosmetyki w sklepach, które pilnują dobrych składów, dzięki czemu nie musisz na to tracić czasu.
  4. Wietrz pupę maluszka, gdy tylko pozwalają na to warunki i jest przyjemnie ciepło. Trzeba pamiętać, że dziecko nieco inaczej odbiera temperaturę i należy sprawdzać, czy nie jest mu zimno. Na wszelki wypadek, pod ciałko dziecka podłóż wodoodporne prześcieradło.
  5. Do wycierania ubrudzonej pupy używaj ekologicznych chusteczek nawilżanych lub ciepłej wody i wacika. Pamiętaj by pupę dziewczynki zawsze przemywać od przodu do tyłu. Taki kierunek ruchu dłoni zapobiega infekcjom. Ważne jest także delikatne, ale precyzyjne mycie miejsc intymnych.

Mamy nadzieję, że trzymanie się tych kilku prostych zasad zaowocuje brakiem odparzeń, a co za tym idzie - wyśmienitym nastrojem zadbanego dziecka.

Biodegradowalne pieluszki jednorazowe znajdziesz na Ekodrogeria.pl.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza