Płakała i prosiła o pomoc. Wyciągnęli je z jej nosa
Gdy termometry wskazują wysokie temperatury, rodzice rozstawiają przydomowe baseny, zabierają dzieci nad jezioro i kupują im gadżety przeznaczone do zabawy w wodzie. Okazuje się, że nie wszystkie zabawki są bezpieczne. O przykrych konsekwencjach zabawy z balonami przekonała się mama jednej dziewczynki.
1. Wielorazowe balony do wody
Które dziecko nie lubi balonów? Nie wyobrażamy sobie bez nich urodzin lub innych dziecięcych uroczystości. Latem popularne są również niewielkie balony służące do wypełniania wodą.
Ich mechanizm działania wydaje się prosty – wystarczy otworzyć, napełnić wodą, a następnie zamknąć. Są one mniejsze od tradycyjnych balonów i zapewniają moc zabawy w upalne dni.
Problem w tym, że niektóre z nich są zamykane na magnes. Mowa tu o wielorazowych balonach na wodę, które stwarzają poważne niebezpieczeństwo. Ta historia jest tego najlepszym przykładem.
2. Niebezpieczne magnesy
Kelley Whitty – mama ośmioletniej dziewczynki chce przestrzec innych rodziców przed używaniem wielorazowych balonów do wody. Sama niestety nie była świadoma zagrożenia i kupowała dzieciom tego typu gadżety z magnesowym zamknięciem. Nie przyszło jej do głowy, że magnes może się odczepić.
Jej córka po wyjściu z basenu, chciała przetrzeć mokrą twarz ręcznikiem. Gdy to zrobiła, zaczęła przeraźliwie krzyczeć. Płakała, informując mamę, że czuje szczypanie i palenie. Kobieta natychmiast zabrała dziecko do szpitala. Okazało się, że w nosie dziewczynki znajduje się... sześć magnesów!
Kelley była przerażona, ponieważ na opakowaniu popularnej zabawki nie było żadnego ostrzeżenia, a produkt jest sprzedawany nawet dzieciom. Skoro magnesy są w stanie wypaść, to równie dobrze dziecko może je przez przypadek połknąć.
"Jesteśmy już w domu i córka czuje się dobrze. Mamy zaplanowaną wizytę kontrolną u laryngologa, aby upewnić się, że nie ma trwałego uszkodzenia przegrody. Jeśli masz w domu tego typu balony, wyrzuć je" – przestrzega innych rodziców mama dziewczynki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Rekomendowane przez naszych ekspertów
- Dwulatka połknęła 14 kulek magnetycznych. Badania: ponad połowa zabawek dostępnych przez internet nie ma atestu bezpieczeństwa
- Chirurdzy wyciągnęli 50 magnetycznych kulek z brzucha dziecka. Lekarze ostrzegają przed niebezpiecznymi zabawkami
- Gliwice. Dziecko połknęło magnetyczne kulki. 4-latkę uratowali lekarze