Trwa ładowanie...

"Zacisnął przewód wokół szyi dziecka". Być może uniknie kary

Avatar placeholder
27.11.2023 12:15
Zarzucił uczniowi kabel na szyję i próbował go udusić. Być może uniknie kary
Zarzucił uczniowi kabel na szyję i próbował go udusić. Być może uniknie kary (Google Street View, East News)

30-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa ucznia jednej z podstawówek w Radomiu być może uniknie kary więzienia. Mężczyzna miał zarzucić na szyję chłopca przewód elektryczny i próbować go dusić. Dziecku cudem udało się wyswobodzić.

spis treści

1. Zarzucił uczniowi kabel na szyję i próbował go udusić?

Do zdarzenia miało dojść 14 listopada 2022 r. na skwerze w pobliżu jednej z radomskich szkół podstawowych. Jednak organy ścigania zostały poinformowane o incydencie dopiero w styczniu tego roku.

Śledczy informowali, że podejrzany mężczyzna miał kręcił się w okolicy Szkoły Podstawowej numer 34 w Radomiu, obserwować dzieci i zagadywać do nich. Swoim zachowaniem niepokoił uczniów i ich rodziców. Jednak w sprawie podjęto konkretne kroki dopiero po zgłoszeniu matki chłopca, który miał zostać zaatakowany przez mężczyznę. Policjanci niezwłocznie ustalili tożsamość 30-latka i w ciągu kilku dni udało się go zatrzymać.

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

- Matka chłopca zgłosiła policji, że na skwerze w bliskim otoczeniu podstawówki mężczyzna założył i zacisnął przewód wokół szyi dziecka. Chłopcu udało się wyswobodzić - mówiła "Faktowi" krótko po zdarzeniu prok. Agnieszka Borkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Ze względu na zachowanie mężczyzny, podczas zatrzymania konieczne okazało się wezwanie karetki pogotowia.

- Decyzją lekarza mężczyzna został odizolowany w szpitalu psychiatrycznym - informowała w styczniu policja.

Temida
Temida (Pixabay )

2. Mężczyzna uniknie kary?

Zebrany materiał dowodowy pozwalał na postawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Jednak śledczy długo nie mogli przeprowadzić z nim czynności ze względu na jego stan zdrowia.

Jak poinformował PAP, finalnie mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany nadal przebywa w areszcie. Jednak być może 30-latek uniknie kary więzienia.

- Powołani przez śledczych biegli z zakresu psychiatrii uznali za niepoczytalnego 30-latka aresztowanego w związku z usiłowaniem zabójstwa ucznia jednej z podstawówek w Radomiu - poinformowała PAP prok. Borkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

W związku z tymi okolicznościami radomska prokuratora skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania.

- Biegli psychiatrzy zaopiniowali, że podejrzany w chwili popełnienia przestępstwa nie miał zdolności do rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem - przekazała rzeczniczka.

Zdaniem śledczych konieczne jest jednak zastosowanie wobec mężczyzny środków zabezpieczających w postaci leczenia w warunkach szpitalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze