Trwa ładowanie...

Płacz dobiegał ze śmietnika. Finał druzgocącej sprawy z Amsterdamu

Avatar placeholder
06.10.2023 10:54
Wsadzili noworodka do foliowej torby i wyrzucili do śmietnika. Nie tylko to mają na sumieniu
Wsadzili noworodka do foliowej torby i wyrzucili do śmietnika. Nie tylko to mają na sumieniu (Holenderska policja/politie.nl)

W 2021 roku para nastolatków spod Amsterdamu została zatrzymana po tym, jak wrzuciła żywego noworodka do kontenera na śmieci. Dziecko było "zapakowane" w żółtą, foliową torbę na zakupy. W toku śledztwa okazało się, że dwa lata wcześniej małżeństwo zabiło i zakopało w ogrodzie swoje pierwsze dziecko. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

spis treści

1. Wsadzili noworodka do foliowej torby i wyrzucili do śmietnika

O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Holandią. Z aktu oskarżenia dowiadujemy się, że 21 lutego 2021 roku lokalna policja otrzymała zgłoszenie o płaczu dochodzącym z podziemnego kontenera na śmieci w południowo-wschodniej części Amsterdamu. Na policję zadzwonił mężczyzna, który wyrzucał śmieci, gdy usłyszał dziwny dźwięk. Okazało się, że to płacz dziecka.

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

Służby ratunkowe znalazły w śmieciach jednodniową dziewczynkę. Dziecko znajdowało się w żółtej, foliowej torbie na zakupy.

W związku ze sprawą zatrzymano parę nastolatków spod Amsterdamu.

Z informacji przekazywanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że mężczyzna i kobieta mają obecnie 20 lat. Jednak w momencie popełnienia przestępstwa byli jeszcze nieletni.

Sąd w Amsterdamie we wtorek (3 października) skazał małżeństwo za zabójstwo i usiłowanie morderstwa.

- Dziecko zostało umieszczone w pojemniku na śmieci z zamiarem zabicia - stwierdził sędzia podczas procesu.

Temida. Zdjęcie ilustracyjne
Temida. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay )

2. Szokujący wyrok

W toku śledztwa na jaw wyszła jeszcze jedna przerażająca zbrodnia pary. Okazało się, iż w grudniu 2019 roku małżeństwu urodziło się inne dziecko. Śledczy ustalili, że para zabiła noworodka i pochowała go w domowym ogrodzie.

- Dziecko żyło w chwili urodzenia i zostało zabite z premedytacją - mówił w poniedziałek (2 października) sędzia w amsterdamskim sądzie.

Wyrok, który zapadł 3 października w Amsterdamie, może być dla wielu szokujący.

Każde z rodziców zostało skazane na zaledwie 15 miesięcy pozbawienia wolności. Powód? O wysokości kary decydował między innymi wiek sprawców. A ci w momencie popełnienia przestępstwa byli jeszcze nieletni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze