Trwa ładowanie...

Zabawki dla niemowlaka powyżej 100 zł - redakcja poleca najlepsze

 Anna Bator
30.11.2018 12:56
Chłopiec układa klocki.
Chłopiec układa klocki. (Prawo autorskie: <a href='https://pl.123rf.com/profile_oksun70'>oksun70 / 123RF Zdjęcie Seryjne</a>)

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla niemowlaka, który pozwoli maluszkowi na długie chwile zabawy i korzystnie wpłynie na jego rozwój psychoruchowy, sprawdź 5 najciekawszych propozycji, które są hitem wśród zabawek.

spis treści

1. Stojak edukacyjny Smily Play

Edukacyjny stojak, potocznie zwany pałąkiem, to doskonała alternatywa dla maty edukacyjnej. Maluszek leży pod nim i bawi się zwisającymi zabawkami lub ruchomymi (przekładanymi) elementami. Z czasem, gdy dziecko usiądzie, również może bawić się na panelu z pozycji siedzącej. Odkręcane nóżki pozwalają także na zabranie samej np. do łóżeczka, czy wózka. Stojaki są lekkie i bezpieczne dla dziecka. Dzięki szerokiemu rozstawieniu nóg są stabilne nawet kiedy maluszek pociągnie jedną z zawieszek.

2. Robot Bebo od Fisher Price

Uroczy robot w ekspresowym tempie zyskał sobie grono małych wielbicieli. Pokochały go niemowlaki, ale także maluchy i przedszkolaki. BeBo to doskonały tancerz, który swoimi ruchami zachęci dziecko do aktywnej zabawy. Oprócz tego zabawka uczy literek, cyferek oraz powtarza wypowiedziane przez nas słowa. Dzięki interaktywnemu panelowi, który świeci i odtwarza muzykę, BeBo szybko zyskuje sobie zainteresowanie dziecka i przez długi czas bawi się z nim będąc ulubionym, zabawkowym przyjacielem.

Zobacz film: "Jestem zuchem"
Zabawki dla małych dzieci
Zabawki dla małych dzieci [2 zdjęcia]

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka.

zobacz galerię

3. Playskool - Elefun Fontanna

Nasz słonik miał swoją dobrą passę przez długi czas. Do dziś, schowany w szafie, cieszy na nowo podczas wizyt innych dzieci. Ta urocza fontanna w kształcie słonia rozbawi każdego maluszka. Piłeczka włożona do ucha może wlecieć do łapki i do brzuszka lub do główki słonia, po czym wyskoczy do góry z trąby. Maluszki zwykle zaczynają się śmiać, kiedy słonik, wydając dźwięki, wyrzuci im na nowo piłeczkę. Zabawka ma przyjemne melodie, wiatraczek jest dość cichy i nie przeszkadza. Minusem jest zbyt szybkie wyczerpywanie się baterii, ale w porównaniu z radością dziecka, można przymknąć na to oko.

4. Edukacyjny stolik Smily Play

Kolorowy stolik interaktywny jest dobrym pomysłem na prezent. Ma odczepiane nóżki, przez co siedzącemu lub leżącemu niemowlakowi można położyć na podłodze lub w łóżeczku sam panel, a maluszkowi stawiającemu pierwsze kroki, przyczepić nóżki, aby bawił się np. na stojąco. Na blacie stolika znajdziemy m.in. pianinko, motylka z podnoszonym skrzydełkiem, przesuwaną pszczółkę i kwiatuszki wydające dźwięki. To, co wyróżnia stolik na tle innych to malutka lokomotywa, którą możemy pchać po torach z alfabetu. Na stoliku znajdziemy także przycisk maszynisty i gwizdek, ogłaszający odjazd pociągu.

Zabawki dla dziewczynek - czas na złamanie stereotypów (WIDEO)
Zabawki dla dziewczynek - czas na złamanie stereotypów (WIDEO)

O tym, że księżniczka może zbudować własny zamek, opowie blogerka i mama 3-letniej Liliany, Klaudia

zobacz galerię

5. Fantazyjna Wyspa Chicco

Zabawka ta to zjeżdżalnia dla piłeczek przypominająca wysepkę z drzewem i tunelem prowadzącym do jeziorka, w którym siedzi zanurzony hipopotam. Pierwszy tunel prowadzi bezpośrednio do niego. Drugi jestbardziej kręty i po drodze zahaczamy o papugę. Piłeczki po wpadnięciu do wody mogą kręcić się w kółko dzięki naciskaniu główki hipcia. Obok wyspy znajduje się obracana piłka, którą maluszek może wprawiać w ruch przy pomocy rączki lub paluszków. Zabawka prezentuje się ciekawie i zachęca do zabawy, ucząc przy tym maluszka związku przyczynowo-skutkowego, np. z której strony wyturla się piłeczka. Zabawka ma wbudowany panel dźwiękowy, nie jest on jednak konieczny do zabawy z piłeczkami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze