Trwa ładowanie...

Zabawki dla niemowlaka do 50 zł - redakcja poleca najlepsze

Praktyczny i zabawny prezent dla niemowlaka nie musi oznaczać wygórowanych wydatków. Niedrogie zabawki nie oznaczają wcale gorszych, a wręcz przeciwnie. Często są praktycznymi i codziennie używanymi drobiazgami, które maluch uwielbia. Z chęcią bawi się nimi w łóżeczku, jak również zabiera na spacer w wózku. Jeśli więc nie masz pomysłu na tani upominek dla maluszka, podpowiadamy!

Zobacz film: "Najlepsze prezenty dla nowo narodzonego dziecka i rodziców"

spis treści

1. Książeczki sensoryczne

Wykonane są z różnych struktur i materiałów, przez co dla nas, dorosłych, mogą wydać się mało ciekawe. W przypadku niemowlaków i maluchów jest wręcz przeciwnie. Miękkie i szeleszczące strony nie tylko interesują maluchów z uwagi na dźwięk, ale także ciekawi ich materiał. Książeczki sensoryczne, jak ich nazwa wskazuje, mają za zadanie stymulować sensorykę dziecka, w tym wypadku zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Tego rodzaju książeczki liczą zwykle 4 miękkie kartki, mogą też rozkładać się harmonijkowo. Niektóre posiadają kółeczko umożliwiające przyczepienie je do wózeczka lub barierki łóżeczka. Książeczki dla niemowląt mogą być utrzymane w stonowanej kolorystyce, co wielu osobom wydaje się nieatrakcyjne. Dla maluszka jest to optymalna kolorystyka, która nie męczy jego wzroku.

2. Kubeczki do układania

Do czego mogą służyć kolorowe kubeczki różnych rozmiarów? Do mnóstwa zabaw. Kupimy je od 19zł i będzie to inwestycja na lata. Maluszek może ćwiczyć małą motorykę układając kubeczki jeden na drugim. Dzięki różnym wielkościom, uczy się rozpoznawania różnic, który kubeczek jest większy, który mniejszy. Z czasem, kubeczki posłużą do nauki kolorów, a nawet liczenia. Sprawdzą się także do zabawy w wodzie, piaskownicy, a nawet do stawiania babek z ciastoliny lub piachu kinetycznego.

Bawienie się z niemowlakiem
Bawienie się z niemowlakiem

Zabawy z niemowlakiem są istotną formą kontaktu z nim. Pełnią rolę czynności wzmacniających więzi, zaspokajają...

zobacz galerię

3. Zabawki do wody

Kąpiel niemowlaka nie musi być nudna. Gdy twój maluszek usiądzie, pokocha ją jeszcze bardziej. przelewanie wody w kubeczkach, nabieranie i przelewanie przez sitka i młynki, a nawet zanurzanie gumowych kaczuszek, które po chwili wypłyną znów na powierzchnie, to fantastyczna zabawa dla małego odkrywcy. Wśród zabawek do wody na topie są zwłaszcza kubeczki z otworkami, przez które przelewa się woda, zwierzątka do kąpieli, ale także mini karuzelki i łódeczki.

4. Grzechotki i gryzaki

To uniwersalne prezenty dla każdego maluszka. Sprawdzą się już od chwil narodzin. Uczą maluszka chwytania rączkami, zaciskania przedmiotu w rączce, ale także wkładania przedmiotu do buzi, co jest ważnym elementem w rozwoju niemowlęcia. Gryzaki, zwłaszcza z chłodzącym, żelowym wkładem, doskonale sprawdzą się w okresie bolesnego ząbkowania. Niektóre posiadają uchwyty do trzymania, wykorzystywane później do zawieszania ich na paluszkach u nóg. W ten sposób niektóre maluchy bawią się same ze sobą przyciągając nóżkę do buzi, jak również nakładając i zdejmując z niej grzechotkę lub zabawkę. Ta z pozoru błaha zabawa to doskonała gimnastyka niemowlaka, jak również rozwój fizyczny i psychoruchowy dziecka.

Kreatywny maluch
Kreatywny maluch

Dzieci w wieku przedszkolnym mają mnóstwo pomysłów na nowe zabawy.

zobacz galerię

5. Cymbałki, bębenek lub tamburyn

Niedrogim, a bez wątpienia trafioną zabawką będą instrumenty muzyczne. Niemowlakowi spodoba się tamburyn, bębenek lub małe cymbałki. Uderzanie i wydobywanie przez to dźwięków to doskonała zabawa, ale także nauka. Uczy maluszka myślenia przyczynowo-skutkowego, pobudza wyobraźnię i pozytywnie wpływa na słuch dziecka. Co więcej, zabawy bębenkiem, czy tamburynem, to także pierwsza nauka rytmu, co wykorzystać można do zabaw słownych, np. uderzanie zgodnie z sylabami "ma-ma" itp.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.