Trwa ładowanie...

Zabawki dla dziewczynek - które cieszą się największą popularnością?

Zabawki dla dziewczynek to tradycyjnie wózki, domki dla lalek i misie. Dawniej pokoik dla dziewczynki malowany był na różowo, w takim kolorze kupowano też ubranka i wyprawkę dla dziecka. Współcześnie odchodzimy od tego, na rzecz uniwersalnych kolorów i zabawek, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. I choć mnóstwo dziewczynek w dalszym ciągu najchętniej bawi się lalkami, toaletkami i dziecięcymi kuchenkami, wiele z nich równie chętnie buduje z klocków lego i rozwiązuje detektywistyczne zagadki. Które zabawki dla dziewczynek są najpopularniejsze?

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

spis treści

1. Zabawki dla dziewczynek - lalki

Wśród ulubionych zabawek dziewczynek na podium znajduje się lalka Barbie. Od wielu pokoleń lalka ta robi furrorę na całym świecie. Barbie przez te wszystkie lata powstała w ogromnej ilości wydań, wielokrotnie zmieniając swój wizerunek: kolor włosów, oczu, wagę, fryzurę itd.

Do każdej lalki Barbie powstaje jednocześnie szereg akcesoriów, toaletek, zwierzątek, ubranek czy szafek. Ich ilość powoduje, że każda mała posiadaczka takiej lalki znajdzie coś dla siebie.

Dziewczynki uwielbiają jednak nie tylko lalkę Barbie - także szmaciane lalki niejednej skradły serce. Popularnością cieszą się też interaktywne lalki typu Baby Born, które pozwalają na realistyczną opiekę nad dzieckiem.

Bezpieczne zabawki
Bezpieczne zabawki

Bezpieczne zabawki muszą spełniać normy zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów, a także w dyrektywach...

przeczytaj artykuł

2. Zabawki dla dziewczynek - kuchenki, pralki, domki

Małe dziewczynki bardzo lubią bawić się dom. Popularnością cieszą się więc wszelkiego rodzaju kuchenki z zabawkowymi artykułami spożywczymi, nożykami, widelcami, łyżkami i garnuszkami.

Na rynku dostępne są też dziecięce pralki do prania, często z funkcją np. wirowania, w których mała dama może prać ubranka dla swoich lalek oraz deski do prasowania z małym żelazkiem, którym można te ubranka wygładzić.

Dziewczynki, które posiadają kolekcję lalek, marzą o domku dla nich. Mogą to być proste, podstawowe konstrukcje lub też okazałe wille i pałace królewskie z tarasem, lub ogródkiem.

Tego typu zabawy rozwijają zdolności dekoratorskie, a także aktorskie - dzieci bardzo chętnie odgrywają scenki, wczuwając się w rolę np. rodziców, przeżywając różne sytuacje. Dzięki temu uczą się także radzić sobie z trudniejszymi momentami.

Czy chłopcom i dziewczynkom kupować różne zabawki? (WIDEO)
Czy chłopcom i dziewczynkom kupować różne zabawki? (WIDEO)

Jeszcze do niedawna zakup zabawek dla dzieci był stosunkowo prosty. Utarło się, że dziewczynka ucieszy...

zobacz galerię

3. Zabawki dla starszych dziewczynek

Starszym dzieciom, powyżej 5 roku życia, tak dziewczynkom, jak i chłopcom warto kupować zabawki zgodne z ich zainteresowaniami. W tym wieku większość dzieci ma już swoje hobby, które niekoniecznie związane jest z daną płcią.

Warto mieć na uwadze, że trafione zabawki mogą rozwinąć zainteresowania, pasje. Jeśli dziewczynka chciałaby w przyszłości zostać np. mechanikiem, powinniśmy dać jej możliwość poznania świata motoryzacji. Być może w przyszłości otworzy własną firmę motoryzacyjną, która odniesie światowy sukces.

Warto podążać za dzieckiem i umożliwiać rozwijanie jego zainteresowań. Pamiętajmy, że tylko wtedy, gdy robimy to, co lubimy, możemy odnieść sukces i być naprawdę szczęśliwi, a tego przecież na pewno chcemy dla naszych dzieci.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.