Trwa ładowanie...

"Z MPD na co dzień" – Ogólnopolska Bezpłatna Konferencja już 6 października

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. Obecnie na świecie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych MPD. Ośrodek Rehabilitacyjny Polanika aktywnie dołącza do akcji organizując Ogólnopolską Bezpłatną Konferencję pod hasłem "Z MPD na co dzień".

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Na uczestników czekają prelekcje, stoiska firm, porady, animacje, hipoterapia oraz wiele innych atrakcji na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana, na którym znajduje się ośrodek. Podczas wydarzenia zostanie nakręcony również film z okazji Światowego Dnia MPD, w którym będzie można wystąpić i złożyć swoje życzenia dla osób dotkniętych mózgowym porażeniem.

– Wykłady i bezpłatne porady prowadzone będą przez specjalistów zarówno z Ośrodka Rehabilitacyjnego Polanika, jak i podmiotów na co dzień zajmujących się osobami z mózgowym porażeniem, np. Instytut Terapii Funkcjonalnej "Dzielny Miś" czy PFRON – mówi Paulina Pięta, pomysłodawczyni konferencji.

Wśród prelegentów zobaczymy również dwie osoby z Mózgowym Porażeniem. Jedna z nich Ewa Siuda to animatorka z Ośrodka Polanika, która dzięki mozolnej ciężkiej pracy i rehabilitacji może funkcjonować na wysokim poziomie.

Druga z nich to Małgorzata Waszkiewicz, artystka która od kilkunastu lat maluje stopami obrazy oraz pomimo swojej niepełnosprawności pomaga innym. Rodzice, którzy przyjadą z dziećmi będą mogli skorzystać również z bezpłatnego wejścia na basen. W czasie wykładów dzieci mogą skorzystać z animacji dostosowanych do ich potrzeb: zajęciach plastycznych, grach i zabawach.

Ośrodek Rehabilitacyjny Polanika od 2 lat organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem konferencje dla rodziców dzieci z różnymi schorzeniami, by pomóc im w zdobyciu wiedzy i zintegrować z innymi.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia oraz prosimy pamiętać o bezpłatnej obowiązkowej rejestracji online na konferencję "Z MPD na co dzień", która dostępna jest na stronie do 3 października: https://www.polanika.pl/bezplatna-ogolnopolska-konferencja-z-mpd-na-co-dzien/

Zapraszamy serdecznie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.